Yapılışı

Hurmaları 15 dakika sıcak suda bekletip kabuklarını soyup, çekirdeklerini çıkartın.
Tüm malzemeleri mutfak robotuna atıp karıştırın.
Top yapabilecek bir kıvama gelmesi gerekiyor.
Biraz su ile ıslatabilirsiniz.
Top yaptığınız parçaları kakaoya ya da keçiboynuzuna bulayıp kapaklı bir kutuda buzdolabında tutabilirsiniz. 

Aklınızda Bulunsun

Susam bazı bebeklerde alerji yapıyor. Dikkat etmekte fayda var.

Hurma, protein, yağ ve karbonhidratı içerisinde aynı anda barındıran tek meyve. Oldukça sağlıklı ve lezzetli bu meyve hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 2-3 Yaş tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.