Yapılışı

Küçük bir tencerede suyu ısıtın.  
Pirinci ve bulguru ve kuru üzümü koyup 10 dakika, yumuşayıncaya kadar  pişirin.  
Altını kapatıp 2 dakika bekletin.  
Pirinç ve bulgura meyveleri doğrayın. 
Sonra hepsini geniş bir kap içinde yoğurtla karıştırın.
Ve servis edin, afiyet olsun :)

Püf Noktası

Bulgur çok faydalı bir tahıl ve bebeklerimiz için sağlıklı bir besin kaynağı. Bulgur hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

Bebekleriz için tam pirinci ya da tam pirinç ununu tercih edin.
 
Minik gurmeler 6.aydan itibaren yoğurt tüketebiliyorlar. Bu sağlıklı ve lezzetli yiyeceği evimizde çok kolay hazırlayabiliyoruz. Yoğurt ve yoğurt mayalama teknikleri ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

Bu tarifte şeker yerine tatlandırmak amacıyla taze ve kuru meyveler kullanılmıştır.  

Uyarılar

Bu tarifi bebeğinizin sevdiği mevsim meyveleriyle yapın. Tahılları ve baklagilleri hazım kolaylığı için bebeklere iyi pişirerek verin. İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın!

Aklınızda Bulunsun 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.