Yapılışı

Kayısıları ve eti küçük küçük doğrayın.
Kayısı, et ve pirinci bir arada bir tencereye koyun.
Orta ateşte yaklaşık 30 dakika pişirin.
Eğer ihtiyaç varsa biraz daha su ekleyip biraz daha pişirin.
Tüm karışım piştiğinde altını kapatıp, 10 dakika kadar bekleyin.
Dilerseniz blendırdan geçirin.

Püf Noktası

Gurme Bebek, bebeğiniz için kullanacağınız tavuk etinin organik olmasını öneriyor. Türkiye’de sıcak yemeklerde pek meyve kullanmıyoruz. Oysa bu yemeğe kayısı hafif bir tat veriyor  ve bebekler bu tada bayılıyor. 
 
Meyveleri yemeklerde kullandığınız yeni tarifleri bizle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için mutlaka doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın! Bebeğinizin yeme becerisini dikkate alın!


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.