Yapılışı

Tavuk parçalarını iyice yumuşak bir hale gelene kadar blendırdan geçirin.
Yavaş yavaş suyu ekleyerek püre haline getirin. 
Bebeğiniz için uygun kıvama gelene kadar su ekleyebilirsiniz. 
İsteğe göre meyve veya pişmiş sebzeler ekleyebilirsiniz.

Püf Noktası

Gurme Bebek olarak tavsiyemiz, bebekleriniz için hazırlayacağınız gıdaların mümkün olduğunca organik ya da en azından doğal koşullarda üretilmiş besinler olmasına özen göstermeniz. Geçmişe oranla, markaların da bu konuda gösterdiği hassasiyet artmış ve doğal yollarla üretilen tavuklar marketlerde daha  fazla yer almaya başlamıştır. 

Aklınızda Bulunsun

Bu tarifi tavuk yerine hindi eti ile de deneyebilirsiniz. Besleyici değerini biraz daha arttırmak isterseniz içine haşlanmış irmik de koyabilirsiniz.

Tavuk, sağlıklı bebek beslenmesinde yer verebileceğiniz hazmı en kolay et türüdür. Tavuğun faydaları ve tavuk ile hazırlanan sağlıklı bebek ve çocuk yemekleri tarifleri için makalemizi okumanızı öneririz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.