Uzman Psikolog Danışman Göver Sünerin Kazancıoğlu 
 
Yeme ilişkisinde bir öfke de var. Anne sinirlenebiliyor. Annenin bu noktada kendini “melek” olmak için zorlamaması gerekiyor. Çocuğuna bazen olumsuz duygular beslemesi ve buna kendisine izin vermesi gerekiyor. Annenin hep sabırlı, melek anne, cici anne olması gerekmiyor. Evet bebeğinizi çok sevebilirsiniz ama aynı zamanda ona karşı negatif duygular da besleyebilirsiniz. Bunun kadar doğal bir şey yok. Ağladığı zaman, ya da geceler boyunca uyumadığı zaman “Bu çocuktan kurtulmak istiyorum” diyebilirsiniz. 
Bu duyguları bastırmak kimi zaman takıntılı durumlara dönüşebiliyor ve bu da “yedirmem lazım” şeklinde ortaya çıkabilir. İnsan çocuğundan bıkabilir. Bu çok doğal. 
  
Bir annenin bebeğinin beslenme sürecinde doğduğundan itibaren, sevgi, nefret, kızgınlık, hayranlık ve aşkın olması çok normal. 

24 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • Herkese merhaba öncelikle foruma yeni üye oldum ve kullanmayı pek de bildiğim söylenemez ama çok sıkıntıdayım nolur bana yardım edin benim 15 aylık ikizlerim var erken doğdukları için 14 ay...

    Ysfkrm - 31.03.2023
    Devamını Oku
  • Merhaba kaç yaşında korkuları geçti acaba aynı durumdayızda

    Tulizabet - 26.10.2022
    Devamını Oku