Yapılışı

Malzeme listesinde yer alan yoğurt, kiraz ve elma püresi, muz ve buğday ruşeymini bir blendırda karıştırın.
Dilerseniz biraz daha buğday ruşeymi ekleyebilirsiniz.

Püf Noktası

Buğday ruşeymini, minik gurmenizin sevdiği mama kıvamına göre azaltabilir, artırabilirsiniz. Kuvvetli bir ara öğün olarak özelliğine sahip bu tarifin tadı annelerin bile çok hoşuna gidecek. 

Aklınızda Bulunsun

Kiraz bir kalsiyum deposudur ve 8.aydan itibaren bebeğinize azar azar da olsa verebileceğiniz bir meyvedir. Ama Gurme Bebek olarak hep söylediğimiz gibi mevsiminde alıp tüketmek gerekir. Kiraz hakkında daha fazla bilgiyi buradaki linkten edinebilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.