Yapılışı

Kuru erikleri yumuşayana kadar suda bekletin.
Yumuşayan kuru erikleri blendırdan geçirin.
Yoğurda ekleyin, dilerseniz elma suyu ya da sadece su ile kıvamını istediğiniz yoğunluğa getirin.

Püf Noktası

8.aydan itibaren bebeklerinize ve çocuklarınıza verebileceğiniz bu tarifte yer alan kuru meyvelerin organik olarak hazırlanmışlarını kullanmanızı Gurme Bebek olarak tavsiye ediyoruz. 

Aklınızda Bulunsun

İyi bir kalsiyum kaynağı olan ve bebeklerimizin ve çocuklarımızın kemik gelişimine katkısı önemli olan kuru meyveler hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.