Göğüslerdeki süt üretim kapasitesi neye bağlıdır?

Aile hekimi, Uluslararası sertifikalı emzirme danışmanı-Tijen Eren Videolar / Anne sütü videoları

0 Kişi bu videoyu beğendi.

Süt üretiminde her annenin farklı bir potansiyeli olabilir. Şunu söylemek lazım öncelikle, göğüslerin büyüklüğü ile sütün üretim miktarının direk bir ilişkisi yoktur. Her annede aşağı yukarı aynı sayıda kesecik ve aynı sayıda kanal vardır, göğüs uçuna açılan. Ve bunlar foksiyonel bölge olduğu için de göğüsün büyüklüğünden bağımsız olarak, her kadında aşağı yukarı aynı sayıda bulunmaktadır.

Fakat tabi ki bazı annelerde daha fazla süt varken, bazı annelerde ancak çocuğun ihtiyacını giderecek kadar süt olabilir. Bunun da sebebi aslında sadece fizyolojide değildir. Doğum sonrasında her annenin bebeği aynı aktiflikte olmamaktadır. Bazı annelerin bebekleri daha uykulu, biraz daha memeye gelmekte tereddütlüyken, bazı bebekler doğdukları andan itibaren çok talepkar bebeklerdir. Ve bu uyaranın çok fazla verilmesi, annenin göğsündeki üretimi daha hızlı bir şekilde başlatmaktadır. Halbuki emzirme danışmanlığı alan annelerde ve bebeğin desteklenmesi gerektiği durumların iyi ayırt edildiği durumlarda, her annenin bebeğine yetebilecek kadar süt üretebileceğini idda ediyoruz.

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • Herkese merhaba öncelikle foruma yeni üye oldum ve kullanmayı pek de bildiğim söylenemez ama çok sıkıntıdayım nolur bana yardım edin benim 15 aylık ikizlerim var erken doğdukları için 14 ay...

    Ysfkrm - 31.03.2023
    Devamını Oku
  • Merhaba kaç yaşında korkuları geçti acaba aynı durumdayızda

    Tulizabet - 26.10.2022
    Devamını Oku