Tereyağının faydaları

Tereyağı içinde bulundurduğu A vitamini, CLA ve Omega-3 ile bebeğinizin beslenmesinde önemli bir etken olmakla beraber, bebişlerin sağlıklı bir gelişim evresi geçirmesinde de yardımcı bir rol üstleniyor. Uzmanların ve tecrübeli annelerin tavsiyesi yürüme çağına gelmiş bir bebeğin günde 1 çay kaşığı tereyağı mutlaka tüketmesi yönünde.
 
Minik Gurmeniz 6 aylık ise ve katı gıdalar ile başarılı bir şekilde tanışmışsa yemeklerine biraz tereyağı eklemenizde sakınca yok. 6. aydan önce sindirim sistemi tereyağının içindekilere karşı hassas olacaktır. Bol kalorili ama çok da besleyici olmayan tereyağını abartmamakta fayda var. Minik gurmeniz sebze püresini beğenmiyorsa içine çok az tereyağı katabilirsiniz ancak örneğin tostunu severek yiyorsa üstüne tereyağı sürmenize gerek yok.
 
Uyarı
 
Söz konusu bebeklerinizin sağlığı olunca seçeceğiniz besinlerin olabildiğince organik ve saf olması çok daha büyük bir önem taşıyor. Eğer bulabilme imkanınız varsa otla beslenmiş bir hayvandan elde edilen sütle yapılmış bir tereyağını tercih etmeniz katkı maddelerinden arınmış olması bakımından daha sağlıklı ve doğal.
 
Aklınızda bulunsun
 
Seçeceğiniz tereyağının tuzsuz olmasına özen gösterin. Çünkü tuzlu tereyağının içinde bulunan tuz bebeklerinizin böbreklerini yorabilir ve faaliyetlerini yavaşlatabilir.
 
Eğer bebeğiniz olması gerekenden düşük kilodaysa ihtiyacı olandan daha fazla yağ vererek bu açığı telafi etmekten kaçının. Bu konuda doktorunuzun uygun göreceği diyet ve yağ tüketim miktarı bebeğiniz için en sağlıklısı olacaktır.
 
Tereyağının içinde bulunan süt proteinleri sizi endişelendirmesin. Eğer bebeğiniz süt bazlı mamalara veya anne sütüne herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediyse tereyağının içinde bulunana göstermesi çok düşük bir ihtimal.

Yazar :
44 Kişi bu makaleyi beğendi.

 

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.

Gurme Bebek Forum

  • 办理莱斯大学假文凭QQ微信:963146376办Rice大学假文凭、办理美国假文凭,办理美国留学成绩单、办理留学回国证明、咨询学历认证教育部认证文凭学生卡 Rice...

    xzvzxvzxv - 15.11.2018
    Devamını Oku
  • 办理杜克大学假文凭QQ微信:963146376办Blue Devil大学假文凭、办理美国假文凭,办理美国留学成绩单、办理留学回国证明、咨询学历认证教育部认证文凭学生卡...

    xzvzxvzxv - 15.11.2018
    Devamını Oku