cinsiyeti :         kız  erkek
  doğum tarihi :      
  boy :  cm
  kilo :  kg

Ay ay bebek beslenmesi

392 kişi bu makaleyi beğendi
Bebeğiniz büyürken dönem dönem farklı sorunlarla, durumlarla karşılaşırsınız. Bunda en önemli etkenler ilk dönemde bebeğinizin fiziksel gelişimi, ilerleyen dönemlerde zihinsel ve ruhsal gelişimi, son evrede sosyal ve çevresel etkenlerdir. Bunlar bebeğinizin beslenmesine birçok şekilde yansır. Bebeğinizin gelişimi sürecinde ondan alacağınız sinyalleri iyi değerlendirmelisiniz. Ay ay bebek beslenmesinde karşılaşacaklarınız ve her döneme ait menü önerileri için aşağıdaki linkleri tıklayın.

6-8 ay bebek beslenmesi ve beslenme tablosu 
8-12 ay bebek beslenmesi ve beslenme tablosu 
12-18 ay bebek beslenmesi ve beslenme tablosu 
18-24 ay bebek beslenmesi ve beslenme tablosu 
24 ay üstü çocuk beslenmesi ve beslenme tablosu 
Ay ay bebek beslenmesi
6-8 Ay bebek beslenmesi

Ek besinlere geçiş hem zor hem de çok heyecanlı bir dönem. Bu dönemde yapmanız gereken 3 şey:

- Ek besinlere geçişin temel kuralları konusunda mümkün olduğu kadar çok bilgilenmek
- Bebeğinizi tanımaya ve anlamaya çalışarak ondan gelen sinyalleri iyi okumak
- Bebeğinizin tercihlerine ve zamanlamasına saygı göstermek

6-8 ay arasında beslenmeyle ilgili bebeğinizi bekleyen çok ilginç birşey yok. Sindirim sistemi henüz yeterince gelişkin olmadığı için birçok yiyecek için henüz hazır değil. Yeni besinlerle tanışmaya başlamış olsa da bu dönemde esas gıdasını hala sütten almaktadır. Ek besinlere hangi gıdalarla başlamanız gerektiğini öğrenmek için tıklayın.

6-8 ay bebek beslenmesi bir ömür sürecek beslenme yolculuğunun temellerinin atıldığı zamanlardır. Beslenmesi kadar, yemekle sağlıklı bir ilişki kurması da önemli. Sebze püresini bugün bitirmez ise gelişiminde hiçbir aksama olmaz, ama yemekle kurduğu ilişki yaşamı boyu etkili olacak ve bu ilişkinin temelleri bu dönemden itibaren atılmaya başlıyor.  Küçük gurmenizin yeterince anne sütü ya da devam sütü tükettiğinden emin olun. Gerekirse süt tüketimini arttırmak için verdiğiniz katı gıdada kesintiye gidin. Ya da öğünlerin arasını biraz açın.

6-8 ay beslenme tablosu için bir sonraki sayfaya devam edin.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
şifre
beni hatırla
gurmebebekadmin 28.01.2015

Merhaba, biz size aşağıda ek gıdaya geçişle ilgili bilgilerimizi paylaşıyoruz. Verdiğimiz linkleri de dikkatlice... devamı >>
   
merfeee 27.01.2015

merhabalar 6 aylık bir kızım var ve sadece mamayla besleniyor. Ek gıdaya başladım tattırma olarak devam ediyorum. Yoğurdu... devamı >>