Yapılışı

Avokadoyu çekirdeğini çıkartıp  soyup ezin.
Yoğurdu ve buğday ruşeymini ekleyin. Güzelce karıştırın. Dilerseniz bir kaç damla limon damlatabilir, küçük gurmeniz 1 yaşını geçtiyse azıcık tuz ekleyebilirsiniz. 
Pişirmeye ihtiyacınız yok. Bu kremamsı tada küçük gurme bayılacak.

Püf Noktası

Doğanın kıymetli bir hediyesi olan ve değeri yeni yeni anlaşılmaya başlayan Buğday Ruşeymi hakkında bilgiyi makalemizden edinebilirsiniz. 8.aydan itibaren, gluten alerjisi olmayan bebekler için rahatlıkla kullanabileceiniz bu önemli gıdayı hem kendiniz hem de minik gurmeleriniz için tavsiye ediyoruz. 

Uyarılar

Gluten Alerjisi hakkında bilgi sahibi olmak için burayı tıklayabilirsiniz. 

Aklınızda Bulunsun

Çocuğunuz parmak yiyecek yemeye başladıysa bu püreyi ekmeğin üstüne sürüp eline de verebilirsiniz. Avokado çok besleyici bir meyvedir. Bu püre bebeğiniz için tam bir öğün teşkil eder. Herhangi bir öğünde kullanılabilir.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.