Yoğurdu nasıl sevdireceğim?

burcutanem

Re: Yoğurdu nasıl sevdireceğim?

Mesajgönderen burcutanem » 27 Şub 2013, 11:20

bende bebeğime 5 aylıkken başladım yoğurt vermeye..ilk başlarda çok güzel yedi..daha sonra istememeye başladı.içine 3-4 tane cicibebe koyunca yiyor..şuan 11 aylık hemen hemen hergün 1 kavanoz(mama kavanozu)yiyor..çorbasını falan sütle yapabilirsiniz..akşamları muhallebisini sütle yapabilirsiniz..süt ihtiyacını almış olur..

drsinemnur

Mesajgönderen drsinemnur » 27 Şub 2013, 14:53

Öneriler için teşekkürler, cici bebe de denedik, yemedi :/
Sütü de 1 yaşından sonra çorbalara katmayı düşünüyorum
Şimdilik ancak peyniri yedirebiliyorum, onu da ev sevdiği şey olan meyve püresine katarak :)

drsinemnur

Mesajgönderen drsinemnur » 14 Mar 2013, 13:38

Merhaba,
Geri bildirim vermek istiyorum. Defne artık severek yoğurt yiyor :)
~2 hafta önce kendime bir kase yoğurt koydum ve yemeye başladım. Minnoş da atladı hemen, ağzını kocaman açtı, benim tabağım ya :) 1 kaşık verdim, itiraz etmedi, birkaç kaşık daha verdim. Çeyrek kase kadar yedi. Takip eden birkaç gün yarım kase kadar yedi. Şimdi ise 1 kaseyi çok rahat yiyor.
Oh be :)

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 16 Mar 2013, 07:09

Afiyet olsun minik gurmemize :) Her zaman dediğimiz gibi bebeklerimizin yenme tercihleri zaman zaman değişiklik gösterebiliyor. Paniğe kapılmaya gerek yok.

bebom

Mesajgönderen bebom » 24 Tem 2013, 12:24

yoğurdun içine kat kesin yer birde elmalı sultan tarifim var onuda dene bende buğday ruşeymi de işe yaradı tavsiye ederim. http://bebegimhersey.blogspot.com/2013/ ... melat.html bunu dene istersen birde

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir