Yapılışı

Et, küp doğranmış patates, havuç ve bütün soğan suda güzelce haşlanır. Et iyice piştikten sonra ayrı bir kasede yumurta sarısı ve tam buğday unu karıştırılarak terbiye hazırlanır. Terbiye haşlamanın suyu ile açıldıktan sonra haşlanan karışıma eklenir. Güzelce kaynadıktan sonra haşlama çorbanız hazır. 

Püf Noktası

Dilerseniz haşlama kısmına arpa şehriye de ekleyebilirsiniz, veya bebeğe çorba olarak yedirirken içine biraz organik tam buğday ekmeği ufalayabilirsiniz. Ben genelde öyle yapıyorum. Haşlarken büyüklerin içtiği kadar sulu bir çorba olmaması için, daha yoğun olması için az su koyuyorum.

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın!

Aklınızda Bulunsun

Ben bu çorbayı genelde süzerek sade veriyorum, yani sebzeler ve et olmadan, bebeğim et suyu tadını çok seviyor. Zaten terbiye de olduğu için gerçekten çok leziz bir tadı oluyor. Ama haşlarken eklediğim havuç ve patatesi de başka bir yerde çatalla ezerek bebeğime yine yediriyorum. Soğanı henüz vermiyorum.

Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.