Yapılışı

Yağlı kağıt serili bir fırın tepsisine kırmızı biberleri yerleştirin. Pişince çıkarın. 
Közlenmiş biberlerinizin kabuklarını soyun, çekirdeklerini çıkarın.  
Dilerseniz blendırdan geçirin. 
Bebeğiniz için harika bir parmak yiyecek. 
Bu haliyle bir ekmeğin üzerine sürüp bebeğinize verebilir ya da blendıra koymadan önce içine biraz zeytinyağı ve peynir ekleyebilirsiniz. 
 

Uyarılar

Biberin acı mı tatlı mı olduğundan endişe ediyorsanız, dolmalık biber kullanmanızı öneririz. Dolmalık biber içerisinde, acılık veren kapsaisin maddesi yok. Biber hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

Aklınızda Bulunsun

Bu tarifi tam ekmeğe sürüp küçük parçalar halinde minik gurmenize verebilirsiniz. Bebeğinizin parmak yiyeceklere hazır olup olmadığını öğrenmek için tıklayın.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.