Yapılışı

Dilediğiniz miktarda patatesi güzelce yıkayıp, fırçalayın.
Fırını 200 dereceye ayarlayın.
Patatesin üzerine bir bıçak yardımıyla delikler açın ve bir kez daha yıkayın.
Nemli patatesleri önce yağlı kağıda sonra bir folyoya sarıp ( Böylece alüminyumun patatese temasını önlemiş olursunuz) fırınınızın en altına yerleştirin.
Fırında 40 dakika kadar pişirin. Bazen bu süre bir saate kadar uzayabiliyor.
Patatesler piştikten sonra küçük gurmenize dilediğiniz gibi servis yapın.
İçine haşlanmış sebzeler, rende kaşar  koyabilir; küçük gurmenin zevkle kaşıklamasına izin verebilirsiniz.

Aklınızda Bulunsun

Minik gurmeler patatese bayılıyor. Patates doğru pişirildiği zaman faydalı bir sebze ve kaliteli bir karbonhidrat kaynağı. Hazır patetes kızartması yerine, evde fırında ya da haşlayarak yaptığınız patatesi bebeğinize yedirmeyi tercih edin. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 6-8 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.