Yapılışı

Üzümleri yıkayıp dilerseniz ortadan ikiye kesin.
Elmaları küp küp doğrayın.
Üzüm ve elmaları karıştırıp üzerine ceviz serpin.
Dilediğiniz miktarda bal ekleyin.

Uyarılar

Cevize başlama ayı genel uygulamada 12’dir. Ancak birçok doktor daha erken aylarda ceviz kullanımını uygun görüyor. 12. aydan önce ceviz kullanımını mutlaka doktorunuza danışın.
 
Bu tarif bal içermektedir. Eğer bebeğiniz 12 aylıktan küçükse tarifi bal kullanmadan uygulayın.

Aklınızda Bulunsun

Meyve ve sebzeleri mevsiminde ve doğal olarak üretilmiş halde olanlarından almak gerekli. Bebeklerimiz, çocuklarımız ve hatta kendimiz için iyi beslenmenin yolu doğal ve mevsiminde gıda tüketmekten geçmektedir. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.