Yapılışı

Avokadoları ezin.
Yoğurt ile iyice karıştırın.
Arzu ederseniz içine ufalanmış tam buğday ya da çavdar ekmeği karıştırabilirsiniz.
İsteğe göre ekmek yerine haşlanmış esmer pirinç ekleyebilirsiniz.

Püf Noktası

Bebeklerinizin 4. ve 6. aydan itibaren geçeceğiniz beslenme düzenine Avokado meyvesini rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Sitemizde, mucizevi birmeyve olan Avokado ile hazırlanmış pek çok tarif bulabilirsiniz. 

Uyarılar

Buğday ununda gluten var. bebeğinizde alerjiye neden olabilir. Gurme Bebek 9. aydan önce buğday unundan yapılan yiyecekleri önermiyor. 9. aya kadar bu tarifi ekmeksiz uygulayabilir ya da haşlanmış tam pirinçle karbonhidrat açısından zenginleştirebilirsiniz...

Aklınızda Bulunsun

Çocuğunuz parmak yiyecek yemeye başladıysa bu karışımı ekmeğin üstüne sürüp eline de verebilirsiniz.

Cipsin yanında çok güzel giden bir diptir, anne şefler misafirleri için de kullanabilir! Tabii ki ekmek ve pirinç koymadan ve belki biraz da limon ve karabiber ekleyerek. İşte size dünyanın en besleyici atıştırmalığı!


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 6-8 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.