Yapılışı

Palamutları buharda pişirin.
Soğuduktan sonra didikleyip geniş bir kapta diğer malzemelerle karıştırıp iyice yoğurun.
Yanmaz bir tavada az yağ ile hafifçe kızartın.
Geri kalan köfteleri derin dondurucuda kızartmadan saklayın. İstediğiniz zaman çıkarıp, çözdükten sonra hafifçe kızartarak küçük gurmenize verebilirsiniz.

Püf Noktası

Bebeğiniz balık tadı ile ilk defa tanışacaksa, lezzeti daha hafif ve yumuşak olan beyaz etli balıklarla başlamanızı öneririz. 

Aklınızda Bulunsun

Balıkta bulunan Omega 3 EPA ve DHA, balıktan başka hiç bir besinde bulunmuyor. Bebek ve çocuk sağlıklı beslenmesi için çok gerekli olan bu maddeleri alabileceği Balık, haftada 2 kez tüketilmesi gerekli bir besin. Balığın faydaları, pişirme şekilleri, mevsim balıkları hakkında daha fazla bilgi için makalemizi okumanızı öneririz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.