Yapılışı

Tüm malzemeleri karıştırın. 
Bir tepsiye yağlı kağıt serip malzemeyi üzerine yayın. 
Fırında 200 derecede 20 dakika pişirin. 
Sebzeleriniz piştikten sonra fırından çıkarın. 
Üzerine soyulmuş, doğranmış domatesinizi yayın. (Dilerseniz içine sevdiğiniz baharatlardan da ekleyebilirsiniz.) 
Sonra tekrar fırına sokup bir 15 dakika kadar daha pişirin.

Uyarılar

Her şeyden önce sarımsağa da tıpkı diğer yiyeceklere yaptığınız taktiği uygulamanız gerekiyor. Evet biz onu yemeklerimizi tatlandırmak için kullanıyoruz ama küçük gurmeniz için yepyeni bir yiyecek. Bebeğinize sarımsak verirken alerjisi olmadığından emin olduğunuz bir yiyecekle verin. Yani sarımsakla birlikte başka yeni bir yiyeceği tanıştırmayın. Ondan sonra da üç gün bekleme kuralını uygulayın.
Bunun dışında bebeğinize sarımsaklı yiyeceği vermeden önce mutlaka kendiniz bir tadına bakın. Bazı sarımsakların tadı çok keskin olabiliyor.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.