Yapılışı

Tüm malzemeyi bir küçük tencereye koyun.
Üzerini kaplayacak kadar su koyup 5 dakika kadar kısık ateşte pişirin.
Yumuşadıklarında blendırdan geçirin.

Uyarılar

Uzmanlar yaban mersininin 9. aydan itibaren verilebileceğini söylüyorlar. Ancak yine de az da olsa bir alerji riski taşıyor. Yaban mersini alerjisinin belirtileri hafif öksürük, huzursuzluk, kaşıntı, dudaklarda kabartı şeklinde olabiliyor.

Kuru yabanmersini şekerde bekletilmiş olarak satılabiliyor. Yabanmersininin çok tatlı olmaması gerekiyor. Aldığınız yere mutlaka danışın.
 

Aklınızda Bulunsun

Taze yaban mersinin bağırsakları çalıştıran bir etkisi var. Bebeğiniz kabızken kullanabilirsiniz ama ishalken kullanmayın. Bebeklerin ve çocukların keyifle yiyecekleri yaban mersini hakkında detaylı bilgi için mutlaka makalemizi okuyunuz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.