16 aylık oğlum anne sütünde ısrarlı...

TubaBasaran

16 aylık oğlum anne sütünde ısrarlı...

Mesajgönderen TubaBasaran » 19 Kas 2013, 20:15

Merhaba; oğlum ek gıdayı reddediyor. Gün içinde bir kase çorba içse mutlu oluyoruz. Kahvaltıda yarım yumurta, bazen onu da yemiyor, peynir ağzına sürmüyor. Kilosu şu anda iyi ama anne sütü artık çok yetersiz ne yapacağım hiç bilmiyorum ve çok mutsuzum. Tecrubelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

havvaalya

Re: 16 aylık oğlum anne sütünde ısrarlı...

Mesajgönderen havvaalya » 20 Kas 2013, 07:50

canım bebeğim 10 aylık ama 10 aydır yaşlandım.9 ay sadece uyurken biberon tuttu,zıplata zıplata uyutmaya çalışıp 1 saatte aman zil çalmayın aman ses yapmayın diye ailemle kavga etmekten bunalıma girdim.kocam bile yok artık bize 2. çocuk diyodu,işte bu ay ağlatarak kusturarark başladık,çalışıyorum kayınvalidem bakıyo ama hep kusuyo,beni ağlayarak arıyo gel kızım ev mahvoldu diye.kullanmadığım vitamin yok,çözüm yok,bence moralini düzgün tut çok daha beterleri var:(
havvaalya Mesajlar: 1Kayıt: Çrş Kas 20, 2013 8:47 am

alevvv

Mesajgönderen alevvv » 20 Kas 2013, 08:57

ayni sorun bendede var. oglum 8 aylik hic bisey yemiyor sadece emiyor. sutumde eskisi kadar yok. gece kac kez uyaniyor. doktorumu aradim bana istah surubu onersin diye asla kullanmayacaksiniz dedi. kilo vermis bu ay. birde emeklemeye basladi. napicam bilmiyorum. istahsiz bebekle ugrasmak cok zor.

alevvv

Mesajgönderen alevvv » 20 Kas 2013, 09:01

havvaalya bebeginizde reflu olabilir cok kusuyorsa. yada besin alerjisi. benim bebegim sut urunu ne zaman yese cok kusuyor. inek sutu alerjisi var. belki de oyle bisey vardir bebeginizde. doktor daha iyi bilir tabiki.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 20 Kas 2013, 09:14

Merhaba anne sütü çok değerli bir besin ama özellikle 1 yaşından sonra ek gıdalara olan ilgiyi azaltıyor. Gece beslenmesi yapıyorsanız onu kesmeniz gerekir. Bebişlerimiz 8. aydan itibaren gece 8-12 saat beslenmeden kalabilir. Gece beslenmesi hem iştahı hem de uyku düzenini olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir. Bir öğün düzeni oluşturun, kendi kendine yemesine izin verin ve bir süre yediği miktara razı olun :) Öğün aralarında emzirmeyin ve az yedi yada yemedi diye bir şeyler yedirmeye çalışmayın. Bu hem sizi hem bebişinizi bezdirir. Birlikte yemenizde çok önemli, sofra kurup, sizde birlikte oturarak ona örnek olun. TV vs. açık olmasın yemek yerken. Ancak bütün bunlar için sabır ve kararlılık şart Ancak sizin kararlı olduğunuzu anladığında daha uyumlu davranır. Sert ve zorlayıcı olmayın, yemek konusunda ödül ve ceza asla uygulamayın. Sevgiler :)

Aşağıda size ek gıdayı reddeden çocuklarla ilgili uzman yazımızı ve ay ay bebek beslenmesi nasıl olmalı yazımızı veriyoruz. İçinde örnek menüler de var.

http://www.gurmebebek.com/sut-ve-kati-gida--696,758

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

1-3 yaş neyi ne kadar yemeli yazımız.

http://www.gurmebebek.com/1-3-yasta-ne-yemeli--17886

Ek gıdaya geçişte kritik dönemler yazımız.

Buda iştahsız çocuğa nasıl yaklaşılmalı kısa videomuz.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0stahsiz ... 498,131808

havvaalya

Mesajgönderen havvaalya » 20 Kas 2013, 13:27

alevvv yazdı:havvaalya bebeginizde reflu olabilir cok kusuyorsa. yada besin alerjisi. benim bebegim sut urunu ne zaman yese cok kusuyor. inek sutu alerjisi var. belki de oyle bisey vardir bebeginizde. doktor daha iyi bilir tabiki.

Daha 4aylıktı gastroenterologlara gittim inek sütü alerjisi yok çölyakta yok.yanında biz yesek yedircem sanıp öğürüp kusuyo.doktor zaman dedi bakalım öyle böyle büyüyor marnys junior başladı Dr dün bakalım nutregenin üzümlüsüyle birlikte

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 21 Kas 2013, 06:28

Biz size sitemizin ilk sloganını bir kez daha hatırlatalım :)

'' Bebeklerin ne kadar yediğine değil, ne yediğine takan site''

Beri ikinci sloganıda hatırlatalım :)

''İştahsızlıktan korkma; obeziteden kork''

Anne şefler doğrusu şu ki doktorunuz gelişim geriliği var demediği sürece, kiloya falan takmamak lazım :) Ha bizde zaman zaman takıyoruz, anneyiz sonuçta bizde:)))) Ve hemen, doktoru ne dedi herşey yolunda, uzmanlar ne diyor zorlama........ aklımıza bunları getirmeye çalışıyoruz :) Her şey bir tarafa şınu unutmayın bu dömende edindikleri beslenme alışkanlıkları tüm hayatlarını etkileyecek. Bu nedenle tabii ki sağlıklı, dengeli ve yeterli beslemeye özen göstereceğiz ama doğru beslenme alışkanlığı kazandırmak ve kendi kendini beslemesine izin vermek çok önemli.

Bu arada yeterli beslemek derken annelere hiç bir zaman yeterli gelmeyebiliyor, uzmanlar için yeterli olan yeter bebişinize. 1-3 yaş neyi ne kadar yemeli yazımızı okuyan pek çok annemiz, bir ohhhhh çekti :) ''meğer benim minik gurmem hiç de az yemiyormuş'' dedi.

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir