bebe biskuvisi

alevvv

bebe biskuvisi

Mesajgönderen alevvv » 10 Eki 2013, 08:36

merhaba anneler.. yine ben ve aklimda sorular.. bebegim 7. ayina girdi. ek gida seruvenimiz hic iyi baslamadi. ogluma tam yulaf unu aldim muhallebiler hazirladim kuru meyveli, elmali.. hicbirini yemedi. yedirmeye calistim kustu. yogurdun tadini sevmedi. yani 6. ayda dogru durust hicbisey ymedi sadece emdi. sonuc bu ay 300 gram almis. dun babasi hipp organik bebe biskuvisi almis denedik ve yedi. cok uzuldum benim yaptigim hic birseyi yemedi. biskuviler sagliksiz biliyorum. alismasini da istemiyorum hazir gidaya. caresiz kaldimm neyapacagim bilmiyorum. ne yiyecek bilmiyorumm..

alevvv

Re: bebe biskuvisi

Mesajgönderen alevvv » 10 Eki 2013, 08:41

bu arada 6.5 aylikken alttan iki dişi de cikti. onla alakali istahsizlik dedim ama disler ciktiktan sonra da yememeye devam etti. sdece emmek istiyor kasigi ittiriyor eliyle.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 10 Eki 2013, 10:30

Merhaba, hazır paket gıdaya alıştırmamanız iyi olur. Aslında bu yaşadığınız süreç ve zorluklar çok normal. Ek gıdaya geçiş aşamasında o kadar çok anne aynı şeyleri yaşıyor ve hissediyor ki. Bu dönemde verdiğiniz herşeyi yiyip bitirmesini beklemiyoruz zaten Emmesi de çok iyi bizce. Bebeklerin ilk aylarda kilo alma ve uzama hızları çok fazladır ve aylar ilerledikçe bu yavaşlar Buna hazırlıklı olun. Ayrıca diş çıkarma döneminde de yememesi çok doğal Biz size iştahsızlık yazımızı veriyoruz. Mutlaka inceleyin. Yazıda sütten katı gıdaya geçişte iştahsızlık, yeni tatları reddeden bebekler, sadece tek bir gıda yemek isteyen bebeklerle ilgili bilgiler ve çözüm önerileri de var. Bu bir süreçtir ve hiç de kolay olmayan br süreçtir sizi çok iyi anlıyoruz Ama biraz sabır her şeyi çözecektir Yazılardaki önerileri kararlılıkla uygulayan pek çok annemizin sorunu çözüldü, sevindirici haberlerini aldık :) Ama dediğimiz gibi bu bir süreçtir ve hemen 2 günde düzelmeyebilir. Stres yapmayın, sakin olmaya çalışın. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/%C4%B0shal-554

Bu da bebek gelişimi yazımız.

http://www.gurmebebek.com/bebek-gelisim ... nler-54190

melek_k

Mesajgönderen melek_k » 13 Eki 2013, 09:12

Merhaba ben de kızıma bebe biskuvisini kendim yaptım ama yemedi onu hazır alıyorum onun dışındaki herşeyi kendim yapıyorum o kadar üzülmeyin bence ayrıca kullandığınız ürün çok iyi bir marka. Alışır umarım.

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir