biberon alışkanlığı

rafisss

biberon alışkanlığı

Mesajgönderen rafisss » 14 Şub 2013, 10:08

kızım 7,5 aylık... en baştan beri emziği kabul etmemişti bende çok vermek istemedim zaten... ama şimdi biberonu da çekmeyi beceremiyor ısırıp duruyor sadece... meyve sularını sade suyu vermek baya zor oluyor kaşıkla... biberona alıştırmanın bir yolu var mı acaba?

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: biberon alışkanlığı

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Şub 2013, 07:54

Merhaba bunu facebook sayfamızda diğer annelere soralım, sizde takip edin. Bakalım ne öneriler gelecek. Zira pek çok annemiz bu geçiş sürecinde aynı sorunu yaşıyor. Tecrübeli anneler çözmüştür mutlaka :)

gulbaharhatice

Mesajgönderen gulbaharhatice » 15 Şub 2013, 16:05

benim bebegimde biberon ve emzik tutmuyordu.cokta gerekli degil zaten biz suluk kullaniyoruz kucuk olanlardan. benim oglumda sekiz bucuk aylik

ediiso

Mesajgönderen ediiso » 15 Şub 2013, 21:55

ben sezeryan ile doğum yaptım sütüm gelene kadar mama ile besledim kızımı.Sütüm geldikten sonra biberonu bıraktı daha sonra tekrar biberonla beslemeye başladıktan sonra 6 aylıktı biberonu alamadı unutmuştu emzikte kullanmadı şimdi emziği dişlerini kaşımak için kullanıyor ama biberon alışkanlığımızı kazandık 1 hafta uğraşmıştım pes etmeyin

rafisss

Mesajgönderen rafisss » 16 Şub 2013, 12:05

cevaplarınız için teşekkür ederim... ediiso bir hafta uğraştım demişsiniz uğraşırım sorun değil ama uğraşma şekli nasıl ağzında mı tuttunuz öylece... ısırıp duruyor sadece...çok ağzında tutarsan kafasını çeviriyor kızıyor vs

ediiso

Mesajgönderen ediiso » 17 Şub 2013, 14:46

merhaba rafisss,sürekli olarak biberonu verdim sütü içsede içmesede kızım kimi zaman çiğniyordu biberonu kimi zaman tükürüyordu ama sonunda alıştı umarım sizin bebişinizde alışır.alışmasada önemli değil. Benim yiğenimde biberon tutamazdı ama annesi pipetle içirirdi sütünü daha hoşuna giderdi bu yoluda deneyebilirsiniz geceleri ne kadar kolay olur bilemem ama bir öneri sadece :)

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir