Fazla Kilolar

24haziran

Fazla Kilolar

Mesajgönderen 24haziran » 26 Kas 2013, 12:25

:( sevgili annelere bi sorum olacak ben 5 ay önce doğum yaptım 16 kilo almıştım emzirmeme reğmen hala 1 kilo bile veremedim çok üzülüyorum.kilo verenler nasıl veriyor ne yiyor yemeği azaltsam süt olmaz diye korkuyorum zaten yediğim bi sabah kahvaltı bi akşam yemeği öyle kayda değer bişey de yemem ara öğünlerde.68 kg ım bu arada.görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Leyla inannesi

Re: Fazla Kilolar

Mesajgönderen Leyla inannesi » 26 Kas 2013, 12:36

Ben 27 Mayısta doğum yaptım, toplam 17 kg almıştım, doğumla beraber 6 kg gitti, sonra da ancak 1 kilo verebildim. Bebeğim 6. ayına gelince doktor kontrolünde ek gıdalara başladık, 4 gündür ek gıda veriyorum ve 4 gündür yediklerime dikkat etmeye başladım ben de. Sonuçta artık eskisi kadar anne sütü istemeyecek. Unlu gıdalardan, pirinç makarnadan uzak duruyorum. Öğlen sebze yemekleri, akşam sadece et ya da balık ürünleri yiyorum. Yanında yoğurt ve bol salata. Sütümde biraz azalma meydana geldi ama bu Leyla'nın beslenme düzenine olumsuz yansımadı. Bu arada yediklerime dikkat ettiğim bu 4 gün zarfında 1.5 kg verdim.

24haziran

Mesajgönderen 24haziran » 26 Kas 2013, 12:44

Leyla
inannesi yazdı:
Ben 27 Mayısta doğum yaptım, toplam 17 kg almıştım, doğumla beraber 6 kg gitti, sonra da ancak 1 kilo verebildim. Bebeğim 6. ayına gelince doktor kontrolünde ek gıdalara başladık, 4 gündür ek gıda veriyorum ve 4 gündür yediklerime dikkat etmeye başladım ben de. Sonuçta artık eskisi kadar anne sütü istemeyecek. Unlu gıdalardan, pirinç makarnadan uzak duruyorum. Öğlen sebze yemekleri, akşam sadece et ya da balık ürünleri yiyorum. Yanında yoğurt ve bol salata. Sütümde biraz azalma meydana geldi ama bu Leyla'nın beslenme düzenine olumsuz yansımadı. Bu arada yediklerime dikkat ettiğim bu 4 gün zarfında 1.5 kg verdim.

ne güzel ben de en azından undan tatlıdan uzak durmayı deneyim belki işe yarar.ben 4 kilo verdim doğumda geri aldım onu da annemin yanındaydım sütün olmaz diye yedirdi durdu.depresyona girmem an meselesi.her gören sen ne kadar kilo almışsın dedikçe üzülüyorum.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 27 Kas 2013, 08:34

Merhaba çok dert etmeyin, herşey yoluna girecektir :) 1 yaşına kadar anne sütü çok önemli unutmayalım ek gıdaya geçseler bile temel beslenmelerini, anne sütü, yetmediği durumlarda, formül mama oluşturur. Çünkü sindirim sistemleri henüz katı gıdaların tamamını sindirip, tüm faydalarından yararlanacak kadar gelişmemiştir. Keza bağışıklık siatemleride yeterince gelişmemiştir bu dönemde. Özellikle uykusuzluğun kilo artışına yada verememeye etkisi büyük. Bebişler büyüdükçe hayat daha bir düzene giriyor ve kilo verme kolaylaşıyor. Sütünüz artsın yada eksilmesin diye efsanelere inanmayın :) Çok fazla yada kalorili beslenmenize gerek yok. Sağlıklı ve dengeli beslemeniz yeterli. Bu sorunuzu fecebook sayfamız da da sorup anneleri size cevap yazmaya yönlendireceğiz. Sevgiler.

Anne sütünü artırma teknikleri ve süt artıran besinler. Yazımızı mutlaka okuyun !

http://www.gurmebebek.com/anne-sutu-nas ... lir--26557

AHMETEFE

Mesajgönderen AHMETEFE » 27 Kas 2013, 12:21

Mrlarrr ....Bende 8 ay önce doğum yaptımm 13 kılo almıstım dogumda doğumdan sonra da aldım veremedım de kac aydır..Sonra Canan Karatayın beslenme programı nı uyguladım 1 ayda 5 kılo verdım halende devam edıyorum kılo vermek ısteyen arkadaslar ıncelesınler

arelscookie

Mesajgönderen arelscookie » 27 Kas 2013, 12:53

Merhabalar
Hamilelik döneminde 10 kilo alıp doğum sonrasında yaklaşık 1 hafta içinde bu 10 kiloyu vermiştim. Ancak oğlum su an 1,5 yaşında ve ben bu donemde tam 15 kilo aldım. Kilomu hep yememe bağladım. Ancak Eylül ayında esimin şüphesi ile tiroitlerime baktırmaya gittik.Ve sonuç olarak hasimato denilen bir tiroit hastalığım olduğu bunun yanında kanser hücresi bulunduğu ve tiroitlerimin yeterli seviyede çalışmadığı ortaya çıktı. Tiroitlerim yeterli düzeyde çalışmadığı için metabolizmamim çok yavaş çalıştığını ve hızlı kilo alımımın buna bağlı olduğunu öğrendim. Doktorum hamileliğin tiroiti tetikleyebilecegini söyledi. Isin sozu siz siz olun benim gibi bir probleminiz varsa muhakkak doktor kontrolunden geçin. Herkese evladı ile mutlu ve saglikli bir ömür diliyorum.

Doracan

Mesajgönderen Doracan » 27 Kas 2013, 15:25

Merhaba,ben 50,5 iken gebe kaldım . Doğumda 64,5 ,dogum sonrasi 60kg idim.arada hastalık geçirdim.once 57 ye düştüm,sonra kortizon aldım,63 e kadar çıktım.tabi mecburen anne sütümü vermeyi bıraktım.Diyetisyene gittim ancak kasik ve tane hesabiyla yapılan menülerle hic doymadım.devam etmedim.bebegimin 9 aylik olunca emeklemeye başlamasıyla benim zayıflama süreci de yavaş yavaş başladı:)bebeğimin ihtiyacları daha öncelikli oldugu icin ve hareketli oldugundan düzenli yemeye cogu zaman vakit bulamadım. Sabahları kızım kahvaltısını bitirince salatalık yiyor,o arada bende atıştırıyorum .Ancak akşamları ve esim haftasonu evdeyken masada ailece yiyoruz.Tatlı,hamurisini,ekmegi de azalttım.bir süredir 54 kiloyum.hedef 51:)bu arada bebeğim 13 aylik.size tavsiyem ;bebek emziriyorsunuz,ciddi bir diyete girmeyin.bol yeşillik yemek,su icmek hem kilonuzu dengeler,hem sut yapar.ben serbetli tatlıların süt yaptığına da inanmıyorum.bos kalori. Önce sütünüzü düşünün,bebeğiniz daha cok küçük ve sizin zayıflayacak daha cok zamaniniz var.milletin söylediklerine de kulak asmayın.toplumumuzda boş konuşan cok var.sevgiler...

daphne&daphne

Mesajgönderen daphne&daphne » 27 Kas 2013, 20:31

merhaba ben hamilelik dönemimde 16kg aldım.doğumdan sonra 8kg gitti,8kg kaldı.canan karatay diyeti yaptım,2 ayda fazla kilolarımdan kurtuldum.hem aç kalmadan hemde gayet sağlıklı besleyici bir şekilde ve kesinlikle sütüm azalmadan.kızım 5 aylıkken eski kiloma döndüm şu an kızım 6 aylık ve çok mutluyum,şiddetle tavsiye ederim,karatay olmasaydı napardım :)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 28 Kas 2013, 05:34

Bizimle tecrübelerini paylaşan annelerimize çok teşekkür ederiz. Sevgiler :)

24haziran

Mesajgönderen 24haziran » 09 Ara 2013, 16:56

cevap yazan herkese çok teşekkür ediyorum.önemli bir değişiklik yapmadım beslenmemde.sadece ekmeği tam buğday ekmeği yaptım ve tatlıdan undan şekerden uzak durmaya çalışıyorum.1 kg verdim dediğiniz gibi bebeğim hareketlendikçe hızlanır inşallah kilo vermem.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir