kıymayla başımız dertte

alpege

kıymayla başımız dertte

Mesajgönderen alpege » 10 Şub 2014, 09:30

oğlum 12 aylık bebeğim hem anne sütü alıyor hem de çorba gibi besinler yiyor ama çorbalarına kıyma kattığım zaman sürekli öğürüyor ve yemeyi reddediyor robottan geçirip vermeli miyim sizce yoksa ısrar mı etmeliyim bilmiyorum bu sorunu yaşayanlar varmı :(

Gurmebebek

Re: kıymayla başımız dertte

Mesajgönderen Gurmebebek » 11 Şub 2014, 05:54

Merhaba, bebişiniz artık neredeyse herşeyi kendi yiyecek kadar büyümüş :) Diğer pütürlü gıdaları yemesi nasıl acaba. Pek çok annemiz pütürlü yeme konusunda dertli, öğürme ve kusmadan şikayetçiler. Ama bu birazda bizlerin alıştırmasına bağlı. Blendır kullanmayın bizce. Sadece çorba gibi sulu şeylerin içinde istemiyorsa çok sorun değil ayrı dokuları bir arada istemiyor olabilir. Kıymayı çorbalara koymak yerine köfte yapın, eline verin kendi yesin.

alpege

Re: kıymayla başımız dertte

Mesajgönderen alpege » 12 Şub 2014, 07:47

merhaba aslında bebeğim her şeyi yemiyor hele kendi hiç yemiyor .Biraz da biz anneler bırakmıyoruz kendi yesin diye çünkü yeterli gelmez diye endişeliyiz. Kendi adıma ben öyleyim. Konuya dönecek olursam köfte şeklinde yemediği için bu yöntemi denedim çünkü kırmızı et alması gerekli olduğu için .Diğer pütürlü gıdalara karşı fazla sorun yaşamıyoruz eğer yemek istemezse içine biraz yoğurt karıştırıyorum .Yoğurdu sevdiği için zorlanmıyor. Bu arada yoğurdu kendim yapıyorum :)

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir