Yapılışı

Pekmez dışındaki tüm malzemeyi tencereye koyun.
Karıştırarak kıvam alana kadar pişirin. Biraz ılınınca pekmezi koyup karıştırın.
Sonra kaselere paylaştırın.
Soğuyunca servise sunun.

Püf Noktası

Su sıcak olmamalı yoksa pirinç topak topak olur. Pişirirken devamlı karıştırmanız gerekir. Uzun süre pişmesine gerek yoktur. Çok katılaştıysa ocaktayken biraz daha soğuk su ekleyip hızla karıştırabilirsiniz. Unutmayın soğuyunca kıvamı artacak ve daha da katılaşacaktır. Ocaktan aldığınızda akışkan bir kıvamda olmasında fayda vardır. Bebeğiniz katı gıdaya yeni başlıyorsa kıvamını daha akışkan tutmak için su miktarını baştan arttırabilirsiniz. Fazla suyla yapmanın hiçbir zararı yoktur. Su fazla kaçtıysa kıvam vermek için fazladan bir iki dakika pişirmeniz yeterli olur.

Aklınızda Bulunsun

Kavun minik gurmelerin çok severek yiyeceği bir lezzettir. Ayrıca hiç düşünmeyeceğiniz kadar da sağlıklı bir meyvedir. Göz sağlığı için mutlaka yenmesi gereken kavun hakkında bilgi için lütfen tıklayınız

Pekmez, şeker yerine kullanabileceğiniz doğal ve sağlıklı bir tatlandırıcıdır. Ancak yüksek ısıya maruz kalmaması gerekir. Bebeğinizin beslenmesine 6.aydan itibaren  dahil edebileceğiniz Pekmez ile ilgili daha detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz. 

 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.