Yapılışı

Kirazın saplarını çıkarıp yıkayın ve çekirdeklerini çıkarın.
Kirazı ve suyu birlikte bir tencere koyun.
Düşük ısıda yaklaşık 15 dakika pişirin.
Suyu buharlaşıp püresi kalınca ocaktan alıp soğutun.
İçine beyaz peyniri ve isteğe bağlı olarak pekmez ekleyip ezerek karıştırın.

Püf Noktası

Beyaz Peynir, ek gıdaya geçmiş olan minik gurmenizin damak tadına hemen hitap etmeyebilir. Peynir lezzetine bebeklerinizi ve çocuklarınızı alıştırabilmek için yapabilecekleriniz ve peynirin faydaları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için mutlaka doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın.

Pekmezdeki kanser tehlikesi ve dikkat edilmesi gerekenler için tıklayın


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.