allerji

nery

Re: allerji

Mesajgönderen nery » 14 Mar 2013, 13:07

teşekkür ederim.bana o kadar iyi geldinizki :) tariflerinizi uygulamaya başladım.içim çok daha rahat..

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 16 Mar 2013, 07:18

Biz de çok teşekkür ederiz hem size hemde burada bizimle tecrübe ve bilgilerini paylaşan annelerimize. Birbirimizden çok şey öğreniyoruz ve minik gurmelerimiz için en iyi olanı yapmaya çalışıyoruz hep birlikte :)

derkosan

Mesajgönderen derkosan » 16 Mar 2013, 10:43

merhaba
benim kızımdada gıda alerjisi var,bugün tam 8 aylık olduk.beslenmemize gastroentoloji uzmanıyla devam ediyoruz.ben hala diyet yapıyorum.süt ve süt ürünleri,çiğ domates,çilek ve türevleri,roka,nane,kakao,çikolata,dana eti ve katkılı hiç bir şey yemiyorum.4.ayda teşhis konuldu bize.ek gıdaya geçişte 15 gün sırf meyve ile başladık.elma,armut,kuru kayısı verdim.daha sonra 7,5 aylık olana kadarda sırf sebze verdim.hergün yeni sebze ekleyip o günkü halini gözlemledim.çok gazlandığında şüphelendiğim sebzeleri çıkardım ancak kabız olmasına engel olamadım:)yeni yeni kahvaltıya başladık,meyve püresi ile hazırlıyorum içine pekmez ve yumurta sarısı ekliyorum,evde yaptığım tahıllı bisküviyi ezip ekliyorum zorla bir kaç kaşık yedirebiliyorum.keçi peynirine geçicez.beslenme uzmanımız keçi peynirini benim diyetimede eklemişti ama zeynep'in alerji uzmanı doktoru kesinlikle yasakladı.ben az miktarda deniycem bakalım nasıl sonuçlanacak.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 18 Mar 2013, 06:24

Gelişmelerden bizi haberdar edin :)

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir