anneler yardııım!

cinarinannesi

anneler yardııım!

Mesajgönderen cinarinannesi » 16 Ara 2013, 20:15

8 ayımız bıttı. bıkac haftadır bebegımın yanaklarında kızarıklık var tek yanakta hafif başladı sora dıger yanak gittikçe arttı şuanda ıkı yanakta kızarık sert ve beyazlık var sanki pul pul gibi biraz kuruluktan dolayı. önce ceviz verdim ondan mı oldu dıye dusundum. ceviz vermedim daha ama gecmedi. bugun de aklıma kızarıklık basladıgı sıralarda yenı ne yaptık diye dusunurken su geldi. yumurta sarısını tam yemeye basladık bıkac haftadır tam yıyoruz. ve metal kaşık kullanmaya başladık- agız kenarlarında degıl sorunumuz ama yine de aklıma takıldı. ve bir de besin alerji yaptı dıyelım ozaman illa ki vucudun heryerıne mı yayılır yoksa bölgesel olma ıhtimali var mı? İLAÇ KULLANMAK İSTEMİYORUUUUM :((

dr.elt

Re: anneler yardııım!

Mesajgönderen dr.elt » 16 Ara 2013, 20:43

Ilk isiniz dr.a gitmek olsun. Ama bepanthen surmeyi denediniz mi? Benim bebegimin yanaklari ve gıdısında da tarif ettiginiz gibi kizariklik vardi. Kisa surede kabariklik ve pullanmaya donusmustu. Dr.umuz atopik dermatit deyip bepanthol vucut losyonu vermisti. Ben 1-2 gun gunde 4-5 kere bolca bepanthen surerek kizarikliklarin sonmesini saglamistim.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 17 Ara 2013, 05:37

Merhaba, gerçekten ilk önce doktorunuza danışın. Kuruluk ve pullanma alerjik egzama olabileceğini de düşündürür. Bir süre yumurtayı kesip deneyebilirsiniz. Ama doktorunuzun önereceği bir krem vs sürmeniz iyi olabilir. Biz size alerji yazımızı verelim detaylar bu yazıda. Çok geçmiş olsun. Sevgiler.

http://www.gurmebebek.com/alerji-132
En son Gurmebebek tarafından 18 Ara 2013, 05:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

cinarinannesi

Mesajgönderen cinarinannesi » 17 Ara 2013, 13:46

tesekkur ederim

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 18 Ara 2013, 05:06

Rica ederiz, minik gurmemizin durumunu bize bildirin, merak ederiz. Sevgiler.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir