biberon sorunu

azrarzu

biberon sorunu

Mesajgönderen azrarzu » 01 Ara 2013, 13:46

kızım 6 aylık 1 haftadr oldu işe başlayalı oğlen emzırmeye gııdyorum onun dıısnda bıraktıgım sutlerı içmıyor ek gıde yemıyor en önmelısı biberon kullanmıyor denemedıgım almadıgım bıberon kalmadı ne yapmam gerekıyor

azrarzu

Re: biberon sorunu

Mesajgönderen azrarzu » 01 Ara 2013, 14:12

arkadaşlar fıkrı olan yokmu yardıma ihtıyacım var

tugbalule

Mesajgönderen tugbalule » 01 Ara 2013, 14:32

Merhaba kaşık mamalarını kullanabilirsin hem besleyici hem bebekler seviyor. Benim kızım 10,5 aylık gece muhallebi vermek yerine daha besleyici olsun diye kaşık maması veriyorum sütlü tahıllı severek yiyor.

yablu

Mesajgönderen yablu » 01 Ara 2013, 21:57

merhaba,anne sütünü biberonla içmiyorsa kaşıkla içirsinler,istekli içmese de karnı tok olduğu için ağlaması aç ağlaması gibi olmaz.Allah yardımcınız olsun.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 02 Ara 2013, 07:15

Merhaba, bu yaşadığınız durum çok normal. Sizin işe başlamanızla onun hayatında yeni bir dönem başladı ve buna alışması gerekiyor. Bu bir süreçtir, ona birazcık zaman tanıyın. Mutlaka alışacaktır. Anne memesini taklit eden biberonlar var ama çok biberon denedim diyorsunuz. Doğru biberon diye bir şey yoktur. Bebeğiniz hangisini kabul ederse doğrusu odur. Çok telaş etmeden denemeye devam edin. O kadar çok anne bu sorunu yaşıyor ki defalarca tartıştık bu konuyu hem forumda hem de facebook sayfamızda. Mutlaka alışıyorlar. Sevgiler, kolaylıklar diliyoruz.

Bakın burada sizinle birebir aynı durumu yaşayan annelerin daha önce foruma yazdıkları ve önerilerimiz var. Linke bir göz atın.

viewtopic.php?f=2&t=529&hilit=biberon
En son Gurmebebek tarafından 02 Ara 2013, 07:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 02 Ara 2013, 07:42

Ek gıdaya gelince: zaten muhtemelen çok yeni başlamışsınızdır. Bu da bir süreçtir ve ilk başlarda, alışma sürecinde zaten 1-2 kaşık yemesi bile çok normaldir. Acaba ek gıdaya başlayalı ne kadar oluyor? Bize yazarsanız daha detaylı konuşalım üzerine. Aşağıdaki linklerde ek gıdaya geçiş rehberimiz ver çok işinize yarayacak ve aklınıza takılan bir çok soruya detaylı cevap olacak bilgiler var. Bir göz atın.

Ek gıda rehberi

http://www.gurmebebek.com/ek-gidaya-gec ... rsey-40763

Ek gıdaya geçmek istemeyen bebişler için uzmanımızın önerileri

http://www.gurmebebek.com/sut-ve-kati-gida--696,758

ay ay bebek beslenmesi. 6 ayı seçin ve bebeğinizi nasıl beslemelisiniz, hangi gıdayı ne miktarda yemeli ve 4 adet örnek günlük menü bulacaksınız.

http://www.gurmebebek.com/ay-ay-bebek-beslenmesi-60132

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir