biberon

benq

biberon

Mesajgönderen benq » 10 Eki 2013, 20:25

Merhaba,
1 ay sonra yani bebegim tam 5.5 aylik oldugunda işe donmek durumundayim. :( Gunde iki öğün anne sutunu biberonla almaya baslayacak.(diger ogunlerde emzirebilecegim) biberona alisip emmekten vazgecmemesi icin arastirmalarim sonucu anne memesini taklit eden iki ayri biberon aldim.medela calma ve dr.browns.ancak iki haftadir denememe ragmen ikisini de emmeyi başaramadı. On dakikada sadece 10cc süt icebiliyor.bu geçiş aşamasında bana ne önerebilirsiniz? Denemelere devam etmeli miyim yoksa farkli bir yol mu (kasikla vermek veya bardak gibi) denemeliyim?
Teşekkürler, sevgiler...

eceveanne

Re: biberon

Mesajgönderen eceveanne » 11 Eki 2013, 07:45

Merhaba, bende kızım henüz 4,5 aylıkken işe başladım. Çeşitli biberonları bizde denedik maalesef şuan 6 ayın içinde olmasına rağmen biberon almamakta inat ediyor. Kaşıkla besliyoruz ilkgünler aç kaldı daha doğrusu ben eve gelene kadar 10 cc zor içmiş oluyordu zamanla bu arttı azıcık sabır gösterin. Ece miz bazen keyfi davranıyor canı isterse biberonla 50 cc bile içiyor. Siz biberondan da vazgeçmeyin kaşık ile de deneyin bardak çok zor belki 6 aydan sonra olabilir ki bende deneyeceğim bardağı ..Kolaylıklar lütfen çok endişe etmeyin işteyken aklınız kalacaktır ama zamanla side bebeğinizde adapte oluyorsunuz

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 11 Eki 2013, 10:30

Merhaba, emen bebeklerde çok rastlanan bir durum. Ama denemeye devam edin bizce. Doğru biberon şudur diye bir şey yok. Deneyin bebişiniz hangisini severse, doğrusu odur :) Zaten azda olsa bir miktar içmeye başlamış, biz devamının geleceğini umuyoruz. Bir de baba yada bebişin bakımına yardım eden başkası varsa biberonu bir sure o vermeyi denesin. Anne verdiği zaman direk annenin memesi aklına geliyordur :) Sevgiler.

benq

Mesajgönderen benq » 11 Eki 2013, 13:04

eceveanne yazdı:Merhaba, bende kızım henüz 4,5 aylıkken işe başladım. Çeşitli biberonları bizde denedik maalesef şuan 6 ayın içinde olmasına rağmen biberon almamakta inat ediyor. Kaşıkla besliyoruz ilkgünler aç kaldı daha doğrusu ben eve gelene kadar 10 cc zor içmiş oluyordu zamanla bu arttı azıcık sabır gösterin. Ece miz bazen keyfi davranıyor canı isterse biberonla 50 cc bile içiyor. Siz biberondan da vazgeçmeyin kaşık ile de deneyin bardak çok zor belki 6 aydan sonra olabilir ki bende deneyeceğim bardağı ..Kolaylıklar lütfen çok endişe etmeyin işteyken aklınız kalacaktır ama zamanla side bebeğinizde adapte oluyorsunuz

Çok teşekkür ederim. Cevabiniz beni umutlandirdi benzer seyleri yasayandan bunları duymak benim icin onemli.kalan bir aylik surede biberon denemeye devam edecegim yine olmaz ise bardağa gecene kadar kaşık ile beslemek gerekebilir gibi görünüyor. Size de kolayliklar.sevgiler.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 20 Eki 2013, 15:54

Sonucu bize bildirin, merak ederiz :)

eceveanne

Re: biberon-beng

Mesajgönderen eceveanne » 04 Kas 2013, 10:09

Merhabalar, ben sizleri merak ettim nasıl alışabildik mi hem biberona hem sizin çalışmanıza

benq

Mesajgönderen benq » 04 Kas 2013, 17:30

Merhaba. Biberon konusunda pek aşama katedemedik.:(yenidogan emzigi kullandigim icin de sorun yasayabilecegimi ogrendim.bunun uzerine emzik degisikligi yaptim.simdi onu deneyecegiz.birlikte son 2 haftamiz.beslenme sorununa ek olarak işin psikolojik boyutu da cok zorlayici olacak.bakicimiz var ancak aglama krizlerine girdiginde emmeden sakinlesemiyor.biberona alistiginda bu onu sakinlestirmeye de yarar mi sizce?
Sevgiler

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 05 Kas 2013, 06:10

Aslında emzik, biberon, anne memesi.... vs hiçbir şeyin sakinleştirici olarak kullanılması önerilmiyor biliyor musunuz :) Kendi kendine sakinleşmeyi öğrenmesi gerekiyor diyor uzmanlar. Tabi bu onu kucağınıza almayın sevmeyin okşamayın demek değil. Ama her huysuzlandığında ona sakinleştirecek bir şey verirseniz, ileride de, bir şey olmadan kendini sakinleştirmeyi başaramaz ve sabretmeyi öğrenemez :)

benq

Mesajgönderen benq » 05 Kas 2013, 06:52

Haklisiniz.bunu ben de cok okudum.isin kolayina kacip son care olarak yapiyoruz maalesef.

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 06 Kas 2013, 05:23

Bazen herşey kitabına uygun olmuyor evet :) Her bebiş farklıdır ihtiyaçları da farklıdır. Dolayısıyla bebişlerimizden gelen sinyalleri de göz ardı etmeden. Biraz sabır ve kararlılıkla çözülebiliyor aslında. Çünkü biz onları çok küçük sansak da onlar herşeyin farkında :) Ancak bizim gerçekten kararlı olduğumuzu kesin olarak anladıklarında, daha uyumlu davranıyorlar :)

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir