kabızlık

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

kabızlık

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 14 Ara 2012, 10:10

Su kaybıyla kabızlık sorunları artabiliyor. Bakın kabızlığa karşı bol sudan başka miniklere neler verebilirsiniz... Aşağıdaki linkte çok faydalı bilgiler var. Sizin çözüm önerileriniz nelerdir acaba?

http://www.gurmebebek.com/kab%C4%B1zl%C ... b%FDzkarsi

esrali

Mesajgönderen esrali » 26 Ara 2012, 11:57

oglum 5.5 günde kaksını yaptı simdi 2 günde yapıyor ek besine yeni gectik ne zaman düzene girer

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: kabızlık

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 26 Ara 2012, 12:10

Merhaba, ek besinler çok yeni geçtiyseniz, belki o yüzdendi. kabızlıkla ilgili yazımızı okudunuz mu? Çok işinize yarayabilir. 5.5 günden sonra artık 2 günde bir mi yapıyor? Ve ne kadar süredir 2 günde bir yapıyor?

ggamze

Mesajgönderen ggamze » 14 Nis 2013, 21:26

benim oğlumda 5.5 aylık, sağlık ocağından verdikleri demir ilacından sonra onda da bağırsak tembelliği başladı. bazen 5-6 günde bir yapıyor kakasını ve yapaken çok zorlanıyo... ben kabızlıkla ilgili yazınızı okudum ve söylenenlerin neredeyse tamamını yapıyorum ama hala bi düzelme yok :( doktora gittik oda sadece bi şurup verdi okadar. gerçi pek işe yaradığı da yok...demir ilacını vermek istemiyorum bu seferde kansızlıktan korkuyorum... açıkçası kafam biraz karışık bebeğim için başka ne yapabilirim bilmiyorum... önerilerinizi bekliyorum...

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Nis 2013, 05:59

Doktorunuz demir ilacı verdi ise kullanmanız uygun olur, ileride sağlık sorunu yaşamamanız için. Kabızlık için genelde müsil olmayan, bağırsakların çalışmasını düzenleyen, bağırsak tembelliğini giderecek ilaçlar verilir ki bunların etki etmesi zaman alır. Doktorunuzun verdiği ilaca düzenli devam edin ve kabızlıkla ilgili önerilenleri yapmaya devam edin. Bol bol su içmesini sağlayın.Düzelecektir...

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir