Kaşık istemiyor:(

DuruBaby

Kaşık istemiyor:(

Mesajgönderen DuruBaby » 23 Ağu 2013, 19:27

Merhaba bebeğim 7. ayını bitirmek üzere. Ek gıdalara başladığımızda hem yumuşak mama kaşıkları hem de bildiğimiz tatlı kaşıkları ile yogurt muhallebi çorba...vb şeyleri yiyordu. son bir haftadır kaşık kabul etmiyor. Yediremiyorum. Elimle ekmeği salatanın suyu veya çorbaya batırıp verdiğimde gayet iyi yiyor. Hatta bu şekilde peynir, yumurta sarısı ve pilav bile yiyor ama kaşık istemiyor. Ne yapacağımı bilemiyorum... Yardım edin lütfen. KAşıkla alması gereken çok yiyecek var :(

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: Kaşık istemiyor:(

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 24 Ağu 2013, 06:13

Merhaba, panik yapmayın lütfen bu zaman zaman çok normal. Diş çıkarıyor olabilir bir kontrol edin. Kendi eliyle yiyebileceklerini eliyle yesin, sizinde elinizle yedirmeniz de hiçbir sakınca yok. Bir süre böyle gitsin. Dediğimiz gibi önce dişlerinden yada ağzında bir yara vs olmadığından emin olun :) Mutlaka yiyecektir kaşıkla, denemeye de devam edin, çok zorlamadan :)

DuruBaby

Mesajgönderen DuruBaby » 24 Ağu 2013, 19:05

Teşekkürler, sabırla deneyerek beklicem...:(

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 26 Ağu 2013, 05:00

Gerçekten çok endişelenmeyin, bu durumu yaşayan o kadar çok ki, hiç anormal bir durum değil emen bebişlerde daha sık rastlanan bir durum :)

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir