ketı gıda yerine emmeyi tercih ediyor.

gulbaharhatice

ketı gıda yerine emmeyi tercih ediyor.

Mesajgönderen gulbaharhatice » 08 Haz 2013, 17:49

iyi akşamlar, gurme bebek sitesinden çok memnunuz ve sürekli takip ediyoruz.benim ek gıdaya geçişle ilgili bir kaç sorum olacak. ben çalışan bir anneyim bebeğim 12 aylık. 5 aylıkken ek gıdaya geçtik. ancak bebeğim kadı gıdalara hala alışamadı. 6-8 ay arası besinleri çok iştahlı yiyordu ve herşeyi yemek istiyordu ama 8 aydan sonra bebğim yemek yemek istemiyor ve sürekli ağzını kapatıp kafasını çeviriyor. mama sandalyesi almakta biraz geç kaldık ama şu an var ve kullanmaya başladık. önüne parmak yiyecekler koyuyorum alışması için ama yemiyor. çok mu sabırsız davranıyorum sizce? o yemedikçe ben hep strese giriyorum günüm berbat geçiyor. emmesi çok iyi ama katı gıda tercih etmiyor.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: ketı gıda yerine emmeyi tercih ediyor.

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 10 Haz 2013, 06:57

Merhaba, öncelikle doktorunuzla birlikte bir sağlık sorunu olmadığından emin olmanız gerekiyor.Diş çıkarmadığından da :) Bir önceki sorunuzu cevaplarken pek çok yazı da verdik size. Orada bazı çözüm önerileri de vardı. Katı gıdaya geçiş bir süreçtir ve pek de kolay olmayan bir süreçtir :) Sabır ve kararlılık şart tabi. Aşağıdaki yazımızda da bebeğim katı gıdaya geçmek istemiyor ne yapmalıyım? Diye başka bir annemiz sormuştu. Uzmanımız ona cevap verdi bir göz atın. Sizinde işinize yarayabilir. Uzman yazıları bölümümüzde ayrıca daha pek çık faydalı bilgi var. Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz. Gurme Bebek sizlerin desteği ve katkılarıyla ilerliyor :)

http://www.gurmebebek.com/sut-ve-kati-gida--696,758

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: ketı gıda yerine emmeyi tercih ediyor.

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 10 Haz 2013, 06:58

Bu yazımızda da 12-18 ay bebekleri ve sizi neler bekliyor var :)

http://www.gurmebebek.com/12-18-ay-26

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir