Temizlik

melek_k

Temizlik

Mesajgönderen melek_k » 15 Ağu 2013, 14:56

Merhaba Gurme Bebek Anneleri

Konu biraz farklı ama önemli hayatımızda her şey bebekten önce bebekten sonra diye ayrılıyor değil mi?
Benim sorum temizlik malzemeleri hangi marka ve ürünleri kullanıyorsunuz.
Sadece bebeğin çamaşır ve biberonların dan bahsetmiyorum genel temizlik için de kullanılan ürünler bebişlerimizi etkiliyor.
Kendi temizlik ürününü kendi yapan var mı? Ben denedim sonuç alamadım.
Ne düşünüyorsunuz...

sewda.karakurt

Re: Temizlik

Mesajgönderen sewda.karakurt » 15 Ağu 2013, 15:14

bence bu kadar da düşünmeyin..kayınwalidem eşime çok iyi we titiz bakarmış küçükken eşim ilkokula başladığı gün hastalanmış hastahanelik olmuş.dr wücudun mikrobada ihtiyacı war demiş...yani diyeceğim böyle şeylere çok kafa yormayın hadi yordunuz we yaptınız da diyelim nereye kadar???? yarın o çocuk okula başlayacak nereye kadar sürdüreceksiniz?? bizler nasıl büyümüşüz.çozuklarımızn wücudunun dirençli olmasını istiyorsak herşeyden esirgememeliyiz..birde bu bebekler için özel olan yüzey temizleyicileri we bebeklere özel bir çok ürün war ben bunlara inanmıyorum hepsi para tuzağı...bnm oğlum 11 aylık artık çamaşırını beraber yıkıyorum...biz daha hiç antibiyotik kullanmadık...önmli olan beslenme ben şahsen ona daha çok dikkat ediyorum

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 15 Ağu 2013, 18:23

Çok yakın bir zamanda bu konuyu işledik. Kimya mühendisi bir anne baba biz iki deli mühendisiz ve kendi deterjanımızı yaptık, ama az da olsa kimyasal var tabi dediler. Aşağıdaki yazımız tam sizlik, Mutfakta doğal hijyen :) doğal temizlik maddeleri :) Bunun dışında organik sertifikalı bebek deterjanları ve şampuanları vs de var. Arkalarındaki detayları inceleyerek alabilirsiniz. Bunun dışında çok fazla takıntı yapmayın bizce de ama tabi dikkatli olmakta fayda var :)

http://www.gurmebebek.com/mutfakta-dogal-hijyen-34730

melek_k

Mesajgönderen melek_k » 16 Ağu 2013, 09:56

Biliyorum bazen fazla detaylara takılmak iyi değildir ama benim korkum mikroplar değil kimyasallar bizim çocukluğumuzda çok dikkat edilmiyordu böyle şeylere ama her şey daha doğaldı yiyeceklerden evimizdeki eşyalara temizlik ürünlerine kadar ama şimdi ticari kaygılarla insan sağlığı hiçe sayılarak gıda ürünlerine bile neler karıştırıldığını hepimiz biliyoruz şimdi ben 10 aylık kızıma nasıl her şeyi yedirebilirim o yüzden anneler çok titiz kızım 5 aylıkken bronşit oldu çok şaşırdım çünkü hava soğuktu ve küçük diye dışarı bile çıkmamıştık nasıl olurdu da evin içinde o kadar üşüyüp bronşit olabilirdi.
Doktorumuz : Evde çok mu temizlik yapıyorsun, temizlik ürünü kullanıyorsun ? diye sormuştu.
Özellikle yumuşatıcılar bronşiti tetikliyormuş. Bende kızımın çamaşırlarını ayrı yıkadığımı ve bebek yumuşatıcısı kullandığımı söylediğim de
Peki sen çamaşırlarını nasıl yıkıyorsun bebek sürekli kucağında senin kıyafetlerinden etkilenmez mi ?diye sormuştu.yani sorun mikroplar değil mikropları yok etmek ve daha güzel kokmasını sağlamak için kullandığımız ürünler, keşke bende annelerimiz zamanında anne olsaydım hiç bunlara kafa yormak zorunda kalmazdım
Diğer bir konuda organik temizlik ürünlerinin güvenilirliği bundan da hiç bir zaman emin olamıyoruz ve çok pahalılar.
Bütün annelere kolay gelsin sevgiler...

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 18 Ağu 2013, 19:51

Hepsi tam güvenilir olmayabilir. O yüzden içerik okumak ve içinde hangi maddelerin olduğunu bilmek gerekir.

Gulselim

Mesajgönderen Gulselim » 19 Ağu 2013, 08:23

Ben beyaz ve zeytinyağlı sabunla elimde,makinede ise granül sabun kullanıyorum hatta o bitince kendim yapacağım malzemeleri aldım. Z.yağlı sabunu rendeleyip içine karbonat çamaşır sodası ve boraks minerali ekleyin. Evi temizlerken de bilmiyorum burada marka verilebiliyor mu daha yeni üye olduğumm için yazamadım...

cinarinannesi

Mesajgönderen cinarinannesi » 19 Ağu 2013, 19:12

basit ve bebekler icin satilanlardan cokdaha ucuz biryontemle halldiyorum ben -hacisakir sabunu rendeliyorum ve kullaniyorum yikadiktan sonra kendi camasirlarimdaki gibi 30 dklik programda sabunsuz tekrar yikiyorum. sonra da icim rahat giydiriyorum bebegime. cok fazla strese gerek yok bence

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 20 Ağu 2013, 06:37

Biz marka vermiyoruz ama siz verebilirsiniz :)

Gulselim

Mesajgönderen Gulselim » 25 Ağu 2013, 00:06

O zaman ev temizliğinde amway ürünleri ve sirke kullanıyorum. Burada makinede yıkarken de hacışakir granül sabunla Yada dediğim gibi kndm yapabileceğim dtrjnı kullanırım.Ama siz neden sabunla yıkadığınız halde tekrar durulatma gibi yıkıyorsunuz? Nasılolsa kimyasal bişey kullnmıyormuşsunuz ki kalıntısı kalsın. Mesela bulaşık makinesinde bebeğin kullandıklarını yıkıyor musunuz? Bn elimde yıkıyorum çoğunlukla ve beyaz sabunla deneyin gıcır gıcır oluyor. Ayrıca bulaşık makinesini de kullanırken yıkama birtince birde 30 dk kısa program da tekrar yıkıyorum deterjnsız. Mesela burda kimyasal var ve yediklerimiz daha da önemli, tabaklar bardaklar da kalıntı kalmasın diye

cinarinannesi

Mesajgönderen cinarinannesi » 25 Ağu 2013, 07:00

ben emin olmak icin tekrar duruluyorum ve bir de yogun sabun kokusu gitsin diye. beni deterjankokularirahatsiz eder. bebegi de edebilir diye dusunuyorum. durulama suyuna da sirke koyarim camasirlarin. ben de biberon kullanmiyorum ama baslamaya calisiyorum. nasil sabunla yikaniyr biberon?

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir