Yapılışı

Pancarları güzelce yıkayın, soyun. Küçük parçalara ayırın ve buharda pişirin.
Diğer tüm malzemeleri de haşlayın.
Hepsini karıştırıp, blendırdan geçirin.

Uyarılar

Pancarları pişirmek için kullandığınız suyun artanını püreyi inceltmek için kullanmayın. Bu suda yüksek oranda nitrat bulunduğundan zararlı olabilir.
 
 

Aklınızda Bulunsun

Bebeğinizin gaz sorunu varsa tarifteki brokoliyi daha sonraki aylarda ekleyebilirsiniz.

Pancar, tadı bebeklerin ço hoşun giden tam bir kalsiyum ve A vitamini deposudur. Pancar hakkında detaylı bilgi veren makalemizi okumanızı öneririz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.