Yapılışı

Enginar küçük küpler halinde doğranır; tavada tereyağında kavrulur
Sarımsak eklenir ve bir tencereye alınır 
Boşalan tavaya ıspanakar alınır; kavrulduktan sonra tencereye alınır
Et ve yulaf son olarak tencereye eklenir
Üzerini örtecek kadar su ve fındık kadar tereyağ konulur
Tüm malzeme güzelce piştiğinde blendırdan geçirilir
İster yoğurtla ister labne ile servis edilir

Püf Noktası

Yoğurdun ve labnenin oranı gurmenizin damak zevkine göre ayarlanır. Ben öğle öğününde 3 yemek kaşığı püre ve yoğurt karışımı, akşam 2 yemek kaşığı püreye 1 tatlı kaşığı labne ile verdim. İkisinin de lezzeti süper. Ayrıca kaşar ve beyaz peynir ile karıştırıp ekmeğin üzerine sürülebilir. 

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın

Aklınızda Bulunsun

Labne kulanacaksanız ev yapımı tercih edin. Hazır paket ürün önermiyoruz. Evde labne peyniri yapımı için tıklayın.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.