Yapılışı

Tavaya zeytinyağını koyup haşlanmış sebzeleri ve peyniri ekliyorum. Tava gerekli ısıya ulaştığında yumurta sarısını ekleyip, karıştırarak yumurtanın pişmesini ve karışmasını sağlıyorum.

Püf Noktası

Çok fazla pişirirseniz kremamsı kıvamı kaybederek yumurtalar öbek öbek, hafif sert olacaktır. Ben yumurtayı tam pişiriyorum ve böylece yemesi güzel bir kıvam oluyor. Ama yine de tamamen çıvık bırakmayın. Yumurtanın pişme süresi önemli gereğinden çok pişmesi de az pişmesi de sakıncalı. Yumurtanın pişme süresi için tıklayın!

Uyarılar

İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın.

Aklınızda Bulunsun

Dilerseniz normal kullandığınız peyniri bir gece önceden suya koyun ve bekletin, tuzunu alacaktır. Daha sonra bebeğiniz için kullanabilirsiniz. Ancak suya koyduktan sonra buzdolabında bekletin, dışarıda bırakmayın. Yeşil biber de kulanabilirsiniz. Ev yapımı labne için tıklayın!

Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.