Yapılışı

Patatesi zeytinyağında kavurun.
İçine kaynamış suyu dökün, bu sırada yağ sıçrayabilir dikkat edin.
Mercimekleri ekleyin ve 10 dakika kaynatın.
En son domatesi ve semizotunu ekleyip 5 dakika daha kaynatın.
Dilerseniz blendırdan geçirin.

Püf Noktası

Bu tarifin ne kadar pütürlü olacağı size ve bebeğinize kalmış. Ama unutmayın bebeklerin erken aylarda biraz pütüre alışması önemli. Bebeğiniz ileride pütürleri reddederse uzun bir süre blendır en yakın arkadaşınız olarak kalacaktır! Ama tabii ki  siz her zaman küçük gurmenizin sinyallerini gözlemleyin, pütürleri onun ihtiyacına göre ayarlayın.
 

Uyarılar

Domates bir yaşın altındaki bebekler için çok önerilmiyor. Bebeğiniz bir yaşın altındaysa yemeği pişirirken domatesi koymayın lütfen.

Aklınızda Bulunsun

Semizotu harika bir Omega 3 kaynağıdır. Minik gurmeniz için çok faydalı olan bu sebze hakkında dah afazla bilgi için linkte bulunan makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.