Yapılışı

Suyu kaynatalım, içine bulyonları ekleyelim. zeytinyağı ve tuz dökelim. Soyulmuş ama sapı kesilmemiş soğanı bıçakla bazı yerlerinden delip bütün olarak suya atalım. İçine havucu da bütün halde atalım. Kaynayınca içine rendelenmiş patatesi atalım. Daha sonra içine rendelenmiş domatesi atalım. Çorba pişince ateşi kapatıp iyice çırpılmış ve içine çorbadan katıp çırpttığımız yumurta sarısını yavaş yavaş çorbaya döküp terbiye edelim.

Uyarılar

1 yaşından küçük bebekler için tuz ve domates kıllanmayın. İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın.

Aklınızda Bulunsun

Havucu ve soğanı daha sonra çorba içinden çıkarabiliriz. tadları çıksın diye böyle yaptım. Çocuğum havuç rendeli çorbaları pek yemiyor. Domatesi de çok seviyor diye ondan katmak durumunda da kaldım.

Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.