Yapılışı

Balkabağını güzelce rendeleyin.
Bir tenrcereye koyup üzerine üzümü ve küçük küçük doğradığınız kuru kayısıları ve irmiği koyun suyunu ekleyin.
Kısık ateşte yumuşayana kadar pişirin.
Piştikten sonra dilerseniz çatalla ezin ya da blendırdan geçirin. İçine kuruyemişleri koyup küçük gurmeye servis yapın. 

Aklınızda Bulunsun

Kuru meyveler birer kalsiyum deposudur. Bebeklerinizin ve çocuklarınızın kemik gelişimine katkısı olan kuru meyveler  hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.