Yapılışı

Balkabağını çok az suda ya da buharda pişirin. 
Pişmiş balkabağını ezin. 
Soyup ezdiğiniz avokado ve şeftaliyle karıştırın. 
Daha fazla tat için tarçın ekleyebilirsiniz.

Aklınızda Bulunsun

Sebzeleri çok suda haşlarsanız hem besin değeri zarar görür hem de mamanız çok sulanır.

Bebeklerinize 6 aylıktan itibaren Balkabağı verebilirsiniz. Sağlıklı kemik gelişimine katkıda bulunan balkabağı hakkında bilmediklerinizi buradan öğrenebilirsiniz.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.