Bebeğim meyve yemek istemiyor

Pacaro

Bebeğim meyve yemek istemiyor

Mesajgönderen Pacaro » 26 Şub 2013, 11:23

Merhabalar,

9,5 aylık bebeğim ne yazık ki meyve yemek istemiyor:-( Meyve suyunu denemedim daha çok meyvenin kendisinin verilmesi gerektiğini biliyorum ama mecbur kalırsam denemeye çalışacağım. Meyveyi yoğurt içinde karıştırarak vermeyi de denedim ama sonuç yine başarısız oldu. Onun dışında yemekle ilgili bi sorun yaşamıyorum çok şükür anne sütüne de devam ediyorum aynı zamanda. Sabah kahvaltısını ayrı ayrı yemek istiyor sorun yok ama iş pekmez yemeğe geldiğinde yine meyve gibi yemek istemiyor. Zor da olsa tahin pekmez karışımı vermeye çalışıyorum. Sizin de bebeğinizde yaşadığınız böyle bir sorun varmı? bana yol gösterecek birileri olursa sevinirim...

Teşekkürler

drsinemnur

Re: Bebeğim meyve yemek istemiyor

Mesajgönderen drsinemnur » 26 Şub 2013, 13:40

Takip eden çocuk doktorunuza da danışmanızı öneririm çünkü bazı nadir hastalıklarda (örn.fruktoz intoleransı) bebekler meyve yemeyi reddederler.

Pacaro

Mesajgönderen Pacaro » 26 Şub 2013, 14:21

Yorumunuz için teşekkürler, ancak elbette her ay düzenli olarak çocuk doktorumla iletişim halindeyiz. Çok şükür bahsettiğiniz tarzda bir rahatsızlığı yok bebeğimin. Sonuçta meyve yemek istemesede bi şekilde yedirmeye çalışıyorum. Gelişimi ve kilosu da iyi allaha şükür!

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 28 Şub 2013, 05:59

Merhaba, bazı bebekler meyve yemiyor.Dert etmeyin çok fazla. Çünkü bebeklerin yeme tercihleri zaman içinde çok farklılık gösterebiliyor.Zamanla seveceği birşey bulacaktır mutlaka. Meyveli muhallebi-ev yapımı puding- meyve salatası- meyveli tavuklu tarifler (sitede var) denenebilirsiniz
Ancak hiç birini de sevmeyebilir.İçiyorsa meyve suyuyla destek olun bir süre. Stres yapmadan denemeye devam edin. Farklı tabaklarda farklı şekillerde sunun :)

“Beslenme Sorunları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir