bebeğimin bir günü bir gününü tutmuyor.

gulbaharhatice

Re: bebeğimin bir günü bir gününü tutmuyor.

Mesajgönderen gulbaharhatice » 05 Ağu 2013, 08:37

bu hafta sonu oğlumu doktora götürdüm kilosunda çok değişiklik yok ama allaha şükür boyu uzamış ve doktor çok normal olduğunu söyledi. inşallah zamanla her gıdayı yer çok daha mutlu olurum.

gurmebebekadmin
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen gurmebebekadmin » 12 Ağu 2013, 07:22

biraz akışına bırakıp rahatlamaya çalışın bakalım. Bu hem size hem bebişinize iyi gelecektir. Yine bizi gelişmelerden haberdar edin lütfen.

gulbaharhatice

Mesajgönderen gulbaharhatice » 30 Eyl 2013, 05:53

oğlum şu an 16 aylık bir yaşından beri hep aynı yani hala iştahsız. hatta 2 aydır sadece 1 öğün yemek yiyor. ve sürekli hasta. 2 ay içerisinde 16 tane iğne 3 kutuda antibiyotik kullandık. çocuğum birşey yemediği için vitaminsiz ve kansız kaldı. Sürekli hastalığını ona yoruyorum. doktorlar şu anki gelişimini normal buluyorlar. evet şu an çok normal fakat böyle giderse gelişimi geri kalmazmı? bu konuda çok karışık duygular içersindeyim ne yapacağımı bilmiyorum. bana bir yol gösterirseniz sevinirim

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 30 Eyl 2013, 11:40

Bebişlerimiz söz konusu olunca hassas oluyoruz çok normal. Ama bizim stresimiz onlarada yansıyor. O yüzden biraz rahatlamak da fayda var :)

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 01 Eki 2013, 06:22

Doktorunuz sorun yok diyorsa sorun yoktur aslında. Ancak kan değerlerine bakıldı mı? Kan tahlillerinde demir yada herhangi bir vitamin vs eksikliği çıktıysa doktorunuzun önereceği takviyeleri vermelisiniz. Kan damlası, vitamin şurupları vs gibi konularda kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin. ve eğer kan değerlerine bakılmadıysa içinizi rahatlatmak için baktırın.

gulbaharhatice

Mesajgönderen gulbaharhatice » 02 Eki 2013, 07:54

evet kan değerlerine bakıldı ve kanı düşük bulundu. şurup yazıldı ancak ilaçları bir türlü bitiremedik ki ona geçelim. ya bilmiyorum sadece benim oğlumda mı var bu sorun? çocuk hiçbirşey yemiyor ne sebze ne meyve ne kahvaltı.........sadece emiyor..

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 03 Eki 2013, 07:32

Tabi ki sadece sizin bebeşinizde yok. Burada daha önceki cevaplarımızda size bir çok bu konuyla ilgili yazılarımızı verdik. Sitemize bu yazılarımızı pek çok annemiz aynı sorunları yaşadığı için ekledik zaten. . Lütfen çok üzülmeyin. Mutlaka bir düzene girecektir.

gulbaharhatice

Mesajgönderen gulbaharhatice » 06 Eki 2013, 09:19

sitenzi düzenli olarak takip ediyorum ilginiz için teşekkürler. anne olmak hem çok güzel hemde zorlu bir süreç. oğlumu götürmediğim doktor sormadığım kimse kalmadı dün yine bir doktordaydk. gelişimi türkiye ortalamasının biraz altındaymş. boyu 76 cm kilosu 10.5 kansızlık ve d vitamini eksikliği ayrıca geniz eti varmş. ilaç verdi umarm işe yarar. artık kendimi kahretmenin bir anlamı yok zamana bırakmam gerekiyor sanırım. bir anne olarak şu anki üzüntü ve davranışlarımı yersiz bulmuyorm ama elimden geleni yaptım artık sabırla beklemeliyim.allah kimsenin evladını üzmesn...önerilerinizi dikkate alıyorm durumumuzun çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim

Gurmebebek

Mesajgönderen Gurmebebek » 07 Eki 2013, 06:38

Evet çok haklısınız. Doktorun dediği takviyeleri yapın. Bazen burun tukanıklığı yemeği zorlaştırabiliyor ve iştahı etkileyebiliyor. Bu konuda doktorunuz ne önerdiyse onu yapın. Burnunu açık tutmak ve nefes alışını kolaylaştırmak işe yarıyor genelde. Çok geçmiş olsun. Gercekten siz gerekli özeni ve dikkati gösteriyorsunuz. Mutlaka düzelecektir. Sevgiler. Ve herzaman olduğu gibi minik gurmemizin gelişiminden haberdar edin bizi mutlaka.

Doracan

Mesajgönderen Doracan » 31 Eki 2013, 14:47

Merhaba,gercekten üzücü,cok gecmis olsun.cabalamaya devam edin,bırakmayın pesini.belki genizetinin verdigi rahatsizliktir.umarim bebeğiniz en kısa zamanda kendini toparlar.ben de bebeğimin sağlıklı beslenmesi icin uğraşıyorum,ıvır zivir,hazır gida,seker,hamurisi vermiyorum.herseyini kendim yapıyorum.sirf bunun icin isimden 2 yıl ücretsiz izin aldım.zaten zar zor kilo alıyordu ,3 ayda aldırdığım kiloyu 1 haftada dis cikartirken verdi.o donemde en sevdiği yemekleri yaptım,yine de yemedi.üstelik cok hareketliydi.oyle zayıf ki!kilosu 15 persentilin altına düştü .boyu 3 ay once 75 persentildeydi,simdi 45lerde .belki sadece püreli yedirsem daha cok kilo alacak ama o zaman da beslenme alışkanlığı olmayacak cocuğun.kendi kendine yemeyi de seviyor üstelik .sizi cok iyi anlıyorum.farkli olaylar ama sonuc benzer...mücadeleye devam...

“İştahsız Bebekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir