yüz kızarıklığı

tenten

yüz kızarıklığı

Mesajgönderen tenten » 24 Ara 2013, 07:40

herkese günaydın tecrübeli annelerin fikrine ihtiyacım var benim 1 yaşında bir oğlum var ve dogduğundan beri yanaklarında pütürlük var sivilceye benzemiyor ağladığı zamanlar daha çok belli oluyor dönem dönem çok belirginleşiyor bazende kayboluyor doktorumuz kortizonlu bir krem verdi ama kullanmak istemedim bu durumu yaşayan ve bana fikir verebilecek annelerin yardımına ihtiyacım var.en son saglık ocagındaki doktorumuz sebamedim yüz kremini önerdi kuruluktan olabilir diye bebegim beyaz tenli ve cildi çok hassas yüzüne birşeyler sürme konusunda kararsızım :(

Gurmebebek

Re: yüz kızarıklığı

Mesajgönderen Gurmebebek » 24 Ara 2013, 09:53

Bizim uzmanlık alanımızın dışında ama cilt kuruluğu egzama tarzı sorunlara ve tahrişlere neden olabiliyor. Bu nedenle sorunun yoğunlaştığı zaman doktorunuzun önereceği bir kremi kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun. Sevgiler.

benq

Mesajgönderen benq » 25 Ara 2013, 05:26

merhaba,benim bebeğimin de bacaklarında ve kollarında yoğun şekilde egzema vardı.Yanaklarında daha azdı kızarıklıklar.Burada bir annenin önerisi ile bepanthol pişik kremi sürüyorum kırmızı bölgelere ve oldukça işe yaradı.ama yüzüne hiç sürmedim.yüz daha hassas bir bölge olduğu için cesaret edemedim açıkçası.bepanthen'in yüz kremi de var ancak sanırım yetişkinler için.bebek için en güzeli doktorunuza danışmak olacak bence de.

ESiN

Mesajgönderen ESiN » 25 Ara 2013, 14:52

merhabalar, alerjik nedenlerde olabilir. benim bebeğimde süt ve süt ürünlerine, susam, yumarta alerjisi var ve kaçak olduğunda mutlaka vucudu döküyor... doktora götürmenizi tavsiye ederim.

“Sabah Sohbetleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir