Yapılışı

Küçük bir tavada tereyağını eritin.
Dilimlediğiniz muzları tavada pişirin.
Üzerine tarçın serpin.

Uyarılar

Unutmayın her çocuk farklıdır. Vereceğiniz yiyeceklerin büyüklük ve yumuşaklığını bebeğinize göre ayarlayın. Bebeğinizin parmak yiyeceklere hazır olup olmadığını öğrenmek için tıklayın. 
 
Cevize başlama ayı genel uygulamada 12’dir. Ancak birçok doktor daha erken aylarda ceviz kullanımını uygun görüyor. 12. aydan önce ceviz kullanımını mutlaka doktorunuza danışın.

Aklınızda Bulunsun

Bebeğiniz parmak yiyecek yemeye başladıysa muzları küçük parçalara bölüp önüne koyabilirsiniz.
Hatta üstüne blendırda toz haline getirdiğiniz cevizden de serpebilirsiniz.  Küçük gurmeniz, hatta kendiniz için bile bundan daha sağlıklı ve lezzetli bir tatlı olamaz. Bir lokma ağzınıza atın siz de bayılacaksınız. 
 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.