Yapılışı

Sebzeleri küp şeklinde parçalara bölerek buharda pişirin.
Eriyen bir peyniri yanmaz bir kabın içinde düşük ısıda eritin.
Peyniri sebzelerin üstüne dökün.
Soğuyuncaya kadar bekleyin.

Püf Noktası

Peynir soslu sebzeler, sebze yemek istemeyen bebekler için iyi bir alternatif olabilir. Bu sebzeleri çocuğunuzun kendi kendine yemesine izin verin. Ama öncelikle bebeğinizin parmak yiyeceklere hazır olduğuna emin olun.
 

Aklınızda Bulunsun

Bebekler ve çocuklar bazen sebze tadını hemen benimsemezler. Sitemizde, minik gurmelerinize, sebzeleri beğendirebileceğiniz çok farklı sağlıklı tarifler yer almaktadır. Ayrıca sağlıklı beslenmenin temel koşullarından biri, mevsim meyve ve sebzeleri kullanmaktır. Mevsim meyve ve sebzeleri ile ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 12-18 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.