Yapılışı

Kabakları bol suda yıkayın.
Kabakları ve havuçları rendeleyin, soğanı ince ince doğrayın. 
Sebzelere sütü, yumurtayı, unu ve tuzu ekleyin. 
Bir tavaya yağ koyun ve altını kısık ateşte ayarlayın. 
Tavanız ısınınca karışımdan bir kaşık tavaya koyun, kızartın. 
Pişince diğer tarafını çevirin. 
Bu lezzetli yemeği gurmenize yoğurtla birlikte verebilirsiniz.

Uyarılar

Pek çok uzman kabak alırken organik olanlarını tercih etmeniz konusunda uyarıyor. Çünkü kabak üretimi sırasında kullanılan tarım ilaçları kabağın kabuğunda yoğun şekilde kalıyor. Eğer organik kabak kullanmıyorsanız çok iyi yıkamayı ihmal etmeyin.
 
Buğday ununda gluten var. Bebeğinizde alerjiye neden olabilir. Gurme Bebek 9 aydan önce buğday unundan yapılan yiyecekleri önermiyor.  
 
Sütün neden olabileceği sindirim problemleri nedeniyle, Gurme Bebek 1 yaşından küçük bebekler için bu tarifi sütsüz uygulamanızı tavsiye ediyor. 
 
Bebeklere yumurta sarısı 8. aydan itibaren verilebiliyor. Beyazını vermek için 1 yaşına kadar beklemeniz gerekecek. Yumurtayı çok iyi pişirmeniz önemli. Yumurta çocuğunuz için tehlikeli olabilecek salmonella bakterisi içerebiliyor. Endişelenmenize gerek yok. Salmonella ısıyla ölüyor. İyi pişmiş bir yumurtayla, küçük gurmeniz güvende.    
 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.