Yapılışı

Kabakları bol suda yıkayın.
Kabakları ve havuçları rendeleyin, soğanı ince ince doğrayın. 
Sebzelere sütü, yumurtayı, unu ve tuzu ekleyin. 
Bir tavaya yağ koyun ve altını kısık ateşte ayarlayın. 
Tavanız ısınınca karışımdan bir kaşık tavaya koyun, kızartın. 
Pişince diğer tarafını çevirin. 
Bu lezzetli yemeği gurmenize yoğurtla birlikte verebilirsiniz.

Uyarılar

Pek çok uzman kabak alırken organik olanlarını tercih etmeniz konusunda uyarıyor. Çünkü kabak üretimi sırasında kullanılan tarım ilaçları kabağın kabuğunda yoğun şekilde kalıyor. Eğer organik kabak kullanmıyorsanız çok iyi yıkamayı ihmal etmeyin.
 
Buğday ununda gluten var. Bebeğinizde alerjiye neden olabilir. Gurme Bebek 9 aydan önce buğday unundan yapılan yiyecekleri önermiyor.  
 
Sütün neden olabileceği sindirim problemleri nedeniyle, Gurme Bebek 1 yaşından küçük bebekler için bu tarifi sütsüz uygulamanızı tavsiye ediyor. 
 
Bebeklere yumurta sarısı 8. aydan itibaren verilebiliyor. Beyazını vermek için 1 yaşına kadar beklemeniz gerekecek. Yumurtayı çok iyi pişirmeniz önemli. Yumurta çocuğunuz için tehlikeli olabilecek salmonella bakterisi içerebiliyor. Endişelenmenize gerek yok. Salmonella ısıyla ölüyor. İyi pişmiş bir yumurtayla, küçük gurmeniz güvende.    
 

Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.