Yapılışı

Yumurtamızı haşlayıp, sarısından bebeğimizin ayına uygun olacak miktarda alıyoruz. Peynirimizin de miktarını bu şekilede belirleyip ekliyoruz. Cevizi tereyağını ve az miktarda pekmezi ilave edip hepsini eziyoruz. Kıvam alması için bikaç adet bisküvi ekliyoruz. Hazırladığımız ıhlamuru biraz soğutup karışıma az miktarda döküp kıvam veriyoruz. Bebişinize afiyet olsun.

Uyarılar

 İlk kez vereceğiniz bütün gıdalar için önce doktorunuza danışın ve üç gün bekleme kuralını uygulayın. 1 yaşından küçükler için yumurtanın sarısını kulanın.

Aklınızda Bulunsun

Malzemelerin miktarlarını bebeğimizin ayına göre ayarlamayı unutmayalım. Hazır paket ürün önerilmez, ev yapımı bisküvi kulanının. 

Kuyemişlerle tanıştırma bilgi için tıklayın

Cevize başlama ayıyla ilgili farklı görüşlr olsada genelde 1 yaşından önce önerilmiyor. Ceviz hakında bilgi için tıklayın.

Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.