Yapılışı

Armudu olgunsa cam rendede rendeleyin, değilse bir kaç dakika kabuklarını soymadan buharda ya da çok az suda haşlayın. Çatalla ezin ya da blendırdan geçirin.
Avokadonun çekirdeklerini çıkarıp soyun, muzla birlikte ezin.
Meyvelerin hepsini ve buğday ruşeymini karıştırın. Protein katkısı için arzu ederseniz bir kaşık yoğurt ekleyebilirsiniz.

Püf Noktası

Meyveleri blendırdan geçirecekseniz, besin değerini korumak amacıyla kabukları soymayın. unutmayın meyvelerin kabukları çok  değerli!  Meyveleri pişirdiğiniz zaman suyunu da mamaya ekleyin. Çok az suyla ya da buharda haşlayın.

Uyarılar

Buğday gluten içerir. Bebeğinizin gluten alerjisi olma ihtimaline karşılık, buğday vermeden önce doktorunuza danışınız.

Aklınızda Bulunsun

1 ton buğdaydan ancak 1 kg. kadar ruşeym elde edilebiliyor. Bu denli zor elde edilen ama içerdiği E vitamini, folik asit ve demir açısından bebekler ve çocuklar için çok faydalı olan bu besin maddesi hakkında daha fazla bilgiyi makalemizden edinebilirsiniz. 


Yazar : Seda Sümer | Diğer Tarifleri
Seda Sümer 1976'da İstanbul'da doğdu. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon eğitimini alırken eşzamanlı olarak NTV'de program prodüksiyonu yaptı. Mezun olduktan sonra Total Direct, Rafineri/Trafo ve Manadigital ajansları bünyesinde, ulusal markalara dijital pazarlama ve proje yöneticisi olarak 10 yıl boyunca hizmet verdi. 2 çocuğu var. Hem iştahsız kızına, hem de obur oğluna sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırabildi. Günde 27.000'i aşkın annenin ziyaret ettiği www.gurmebebek.com'un kurucusu. 2010 yılından beri bebek çocuk beslenmesi hakkında muhabirlik, yayıncılık, blogger'lık, yazarlık, TV programı yapıyor.
Diğer 8-12 Ay tarifleri Tümünü gör

Persentil Hesaplama

Persentiller, belli bir yaş grubundaki kız ve erkek çocuklarının kilo ve boy dağılımını gösterir. Persentil değeri, bebeğinizin yaşıtları arasında 100 kişi içinde sıralama yapılırsa boy ve kilosuna göre sıralamadaki yerini belirtir.